strkaky

Jak v rozvaze snížit pasiva, aby došlo k rovnosti s aktivy?

Dobrý den,
dělám seminární práci a v rozvaze mi pořád vychází pasiva větší než aktiva. Je možné pasiva snížit tím, že veškerý zisk z daného roku plus část nerozděleného zisku z minulých let si rozdělí společníci. Pokud to tak jde, projeví se mi tato operace pouze ve zmenšení nerozděleného zisku, nebo se odrazí ještě někde. Děkuji moc za odpověď.

Odpovědi
Hlada

Tak to je docela dobrý nápad. Nějak nám to nevyšlo, tak to rozkradem. Jestli je to sro, tak stejně o moc nejde. Zlikvidujem ji a založíme novou.
Ta rozvaha je sestavená blbě.

Pepa25

Účetní období končí v momentě, kdy zisk z výsledovky odpovídá zisku za účetní období, vypořádání je až v následujícícm účetním obodobí.
Pokud rozvaha nesedí, něco nebylo zaúčtováno podvojně. Nejjednodušší je projít všechno znovu. Ze zkušenosti vím, že je to pruda, ale útěchou může být, že někde být chyba musí.

trpaslicek

Tak pridej neco do aktiv..treba majetek nebo zasoby tak aby ti to vychazelo rovno.. rozdelenim zisku se ti pasiva nezmeni, jen se zmeni jejich struktura (vyse jednotl.polozek)