dudu

Jak v demokracii naložit proti podobným lidským hyenám?

Díky nezodpovědnosti senzací chtivých novinářů jsme nuceni snášet koronavirovou hysterii nejen v obchodech, ale také si opět ověřit kam až může sahat lidská hamižnost a bezohlednost. Jak jinak pojmenovat fakt, že spodina společnosti bez obav z trestu nabízí na trhu respirátory původně pořízené za 49 korun až za 1200 Kč.
Za války podobné jedince trestali zastřelením, komunisté tyto keťasy zavírali do vězení. Dnes se proboha ještě stále jedná o svobodné podnikání?

Nejlepší odpověď
df

Pokud mi ten prodejce nedrží nůž u krku a nenutí mě u něho nakoupit drahé zboží, tak o nic nejde.Není to nic proti demokracii.Kdo to nechce, ten to nekoupí. Kde je problém?

Další odpovědi
aliendrone

To mi povídej, včera mne mladší starší obdarovala sadou 2 (slov DVOU!!) dýchacích roušek (takových těch zdravotnických, co se nosí proti pylu apod. > https://huglo­.cz/product/hy­gienicka-rouska-na-usta-10ks-10pcs?gclid=E­AIaIQobChMI6om­vtcny5wIVgeJ3Ch0zZA86­EAQYASABEgLXYf­D_BwE ). Koupila ji v lékárně za rovných 199Kč! Když jsem koukal na tu cenovku a NECHÁPAL NIC, myslel jsem, že mne trefí Džouzif!! A to mi ještě tvrdila, že jde o VÝHODNOU KOUPI! :( :( :(

Poradil jsem jí, že pokud si rozstříhá pytlíky do svého vysavače (ne ty papírové, ale látkové jako třebas https://www.da­tart.cz/Filtry-sacky-MENALUX-1900.html?gclid=­EAIaIQobChMIsY2t5cry5wIV­huN3Ch2n_QzDE­AYYByABEgKxRfD_BwE ), tak s trochu šikovnosti a použití elementárních nástrojů jako nůžky si může za stejnou cenu vyrobit přinejmenším sedminásobek roušek s mnohem LEPŠÍ účinností. (pokud nebudu brát v potaz, že jakákoliv rouška je v podstatě neúčinná, resp. jen minimálně). A co myslíš – dnes mi už poslala fotky jak je stříhá a přišívá k tomu gumičky! OMG! :(

Hele, tohle je přesně okamžik, kdy mám VELKOU CHUŤ se vysmívat všem zastáncům vhazování papírků do volebních uren s tím, že „co jste si zvolili, to máte – blbci“!
Jenže ruku na srdce – nebylo by to fér už jen proto, že na rozdíl od nich VÍM, že i kdyby volili VŠICHNI podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, stejně NIC zásadního nezmění. To je na dem(ent)okracii tak úžasné a přitažlivé. (na to jsem přišel SÁM, ale až asi jako bambiliontý s křížkem po funuse, resp. po jiných – u mě normálka, jsem zdatný „takéjsemtoob­jevitel“)

V daných mantinelech s tímto konkrétním jevem nic neuděláš, nejdříve si VĚTŠINA lidí musí uvědomit fakt, že systém je NANIC (a bude se jen zhoršovat) a NEJDE žádnými reformami uspokojivě opravit. Teprve pak má smysl řešit další kroky. ;)

Kepler

Bohužel, s takovými případy lidského hyenismu se lidstvo potýká od nepaměti, bez ohledu na politické zřízení a činnost novinářů. Vychcánci vycítí příležitost a tak ji využijí. No a blbci platí. O svobodné podnikání rozhodně nejde, jde o trestný čin neoprávněného obohacování.

orwell

V demokracii postavené na zákonech bezuzdného kapitalismu nijak. Vzpomeňme na jistého vysoce postaveného politika, který na počátku 90. let neznal špinavé peníze, tvrdil, že ceny jsou smluvní…, no a nakonec to přece lidi nemusejí kupovat, že. Taky říkal (jestli se dobře pamatuji), že peníze jsou až na prvním místě, ne? No, ten toho říkal…
A teď si představme, že by skutečně došlo k nějaké globální katastrofické události. Dovedeme si vůbec představit, co by se v té naší „civilizované“ společnosti dělo? Já myslím, že nedovedeme.

JájsemRaibek

Vím že neradi přirovnáváte k Americe, ale v tomto je USA lepší, protože tam jakmile dojde k nějaké události, zrazí ceny a všichni rádoby obchodníci mají po vtákách.
U nás by to taky nebyl problém, ale muselo by se chtít, takže tito obchodníci – překupníci říkejme jim jak chceme mají vystaráno.
Ale jinak jde pouze o obchod. Trh-nabídka-poptávka.
Jediné co by v dnešní době pomohlo by bylo, pokud by si na ně posvítil FÚ.

Mc Merkurion

… kdyby lidi nepanikařili, nic by nikdo za tu cenu neprodával … dnes jsem projel několik obchodů v různých místech čr, mohu říct, že jediný prázdný regály s potravinama jsem viděl v Praze … mimochodem, krom Prahy, kde nebyly, je měly (respirátory) za obvyklých 26 káčé …

mosoj

Tak ona je to spekulace a v okamžiku vyhlášení nějaké regulace bude trestná. Jinak všem kteří ještě nepochopili o co vlastně jde, přeji, aby až ten respirátor budou potřebovat, ho sehnali!!! a ne za 10 000 Kč.
Krásně vyplynulo na povrch jak „obyčejní“ občané vůbec stát nezajímají.
Státní rezerva potravin na 1,5 dne, v okamžiku kdy začíná lézt tlusté do tenkého, stát musí zakázat prodej desinfekčních prostředků, respirátorů a kdoví čeho ještě, aby vůbec měl něco v zásobě!!! Prostě to lidem sebere. Zlatá CO za minulého režimu!!! Ono totiž klidně může přijít něco horšího!! ,pád asteroidu, zemětřesení a pod.

autacek

Buď ji chceš, nebo nechceš. Bavíc ty obyčejné roušky jsou především na to, aby tys neprskal tolik ven dokola, obráceně na koronavir to tak úplně nefunguje, projde při vdechnutí i přes tu roušku.

Drap

Že by to způsobila neviditelná ruka trhu?

Hlada

Současnou situaci nelze srovnávat s válkou. Souhlasím, že koronavirová hysterie je výplodem senzacechtivých novinářů. Možná, že je to nová marketingová strategie, když EU zakázala plošné akční slevy. Žádné skutečné nebezpečí nehrozí. Kdo si chce tu věc koupit jako módní doplněk za každou cenu, má možnost. Na vyjmenování jiných předražených zbytečností by tady nestačilo místo. Nevidím v tom nic špatného.

Kryšpín

Nelze jakkoliv naložit správná odpovědˇ Drap je to neviditelná ruka trhu a překupníci mají zelenou co není zakázáno je dovoleno.

Kepler

alien: Mamma mia! to se ti to kecá, když jsi extraterrestrial a nějaké viry a prach tě nezajímají… No totok!

aliendrone

Kepler>>> Víš co se říká – Kepler má svaly (přesněji jeden HADÍ sval!), led má čáry. No a i aliendrone něco má, to je snad jasné. Právě přemýšlým (usilovně!) nad tím, jestli NÁHODOU něco NEMÁM a neměl bych si změnit nick na EMPTYHEAD nebo tak něco. :(

Stačí ti, že jsem si koupil fuet (ten velký), u kasy jsem ho projel laserem (poslední okamžik, který si vybavuji, kdy jsem ho držel v ruce) a těšil se, jak si pochutnám? No a doma NIC! Prostě ho nemám. :( Určitě za to může led, jen nevím jestli v to není nějaký komplot, potažmo v tom nejedeš ty a annas! ;) :D :D

aliendrone

orwell>>> Chápu jak to myslíš, ale…, OPRAVDU máme skutečnou „demokracii a bezzudný kapitalismus“? NEBO máme tragickou parodii demokracie? A dnešní kapitalismus, PCHE! Spíš potracená nestvůrka deformovaná různými regulacemi, kvótami a dotačními zhovadilostmi – vše ve jménu několika velkých ryb, aby si přišly na své, resp. nepřišly k úhoně. :( :( :(

Já bych kapitalismus ani demokracii nezatracoval, obojí má VELKÝ potenciál. Fakt, že dnešní REALITA se drze nazývá „správný kapitalismus“ a „správná demokracie“ nezmění nic na tom, že to tak NENÍ. To je v podstatě celé mé ohražení vůči tvé odpovědi. ;)

dudu

ad df: chlapče, zda-li budeš držet stejný názor, pokud se /nedej Bůh/ stejná cenová politika bude týkat třeba obyčejného chleba.
https://www.y­outube.com/em­bed/46_ydWmbqbU

Pepa25

Nebude. Nachvál zkuste přemýšlet, proč.

JájsemRaibek

zrazí=zmrazí