Outsider

Jak umístit gramofon, aby nepřeskakoval?

Máme prkennou podlahu ve starém domě, gramofon přeskakuje i při chůzi, natož když tančí děti, polici do zdi moc vrtat nechci. Díky za jakékoliv tipy. '-)

Odpovědi
Kepler

Zkus dostatečně silnou podložku z pěnové gumy nebo molitanu, snad ty otřesy utlumí. Kdysi jsem tak donutil dokonce i starou tatramatku, aby mi necestovala po koupelně.

Arne1

Libovolnému odpružení nevěřím, ta konzola do zdi by byla jistota.

elkon

Toto je bolest laciných gramofonů, kvalitní gramofony jsou dobře odpružené. Někdy pomůže změna nastavení tlaku na hrot. Ale je potřeba vycházet z manuálu, aby tlak na hrot nebyl pak větší, než je ještě únosné.

Hlada

Jako první bych otestoval raménko tužkovým testem. (Malá deska s vymáčknutým středem, umístěná excenticky a na okraji podložená tužkou.) Nesmí vypadnout z drážky při 33 ot.
Když test projde, tak bude potřeba dát gramofon na desku odpruženou pružinami. Stlačení pružin by mělo být asi 1/3 – 1/2.

Dochy

Co takhle mu postavit hamaku?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Umístit gramofon na stůl, skříň někde v rohu místnosti, aby nestal na prknech, po kterých se chodí.
Gumová podložka může být také dobrá.
Umístit ho do vedlejší místnosti.