Avatar uživatele
Petr Pan

Jak udržet dřevo v přírodní barvě?

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, jakou lazuru použít, aby se zachovala přírozená barva dřeva. Co doporučujete.

Koupil jsem např od Luxolu, čirou lazuru,ale dělá mi fleky a dřevo je i přes jeho zdánlivou čirost výrazně tmavší.

Dřevo které chci natřít je borovice, ve svém originálním odstínu. Když jsem např použil profi lazuru borovice, tak se dřevo zbarvilo spíš do světle hněda. Tak fakt nevím co vybrat.

Doporučíte mi něco? Budu jen rád. Nechci pokupovat sto lazur a všechno zkoušet.

PS: V nejhorším jsem si říkal, že zkusím bílou.

Díky moc !

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Odpoveď byla označena jako užitečná

Každé dřevo byť nalakované díky UV záření časem tmavne ( i ve stínu). S tím je třeba se smířit. Nejmodernější ochrana dřeva je ochrannými oleji či olejovými lazurami. Nicméně připrav si docela solidní peněžní částku. Olejové lazury nevytváří souvislý lakový film ale vytváří miniaturní póry, kterými dřevo dýchá a zabraňuje tak hnilobě a růstu povrchových mechů a řas.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Petr Pan Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

V přírodní barvě dřevo udržíme nalakováním transparentním lakem, z mých zkušeností nejlépe lodním. Nalakované dřevo zpravidla o nějaký ten odstín tmavne, nikdy nedosáhneš odstínu jako u téhož dřeva surového. Za to poděkuj vlastnostem dřeva, čili přírodě, ale… Podívej se na věc z pozotivní strany: když dřevo namočíš, taky nemá stejnou barvu jako suché, což s nalakovaným ti již nehrozí. (;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Je možné použít oleje, vosky i lazury, bílou bych nedoporučoval.

Zdroj: https://www.kre­idezeit.cz/pro­dukty/ochrana-dreva

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petr Pan

Děkuji Vám za přínosné odpověďi :)

Nový příspěvek