@@@

Jak uchovat montážní pěnu zcela nevyprázdněnou

Existuje,prosím,ně­jaký fígl,jak použít znova montážní pěnu ve spreji ne zcela vyprázdněnou.Stane se mi vždy,že se zalepí otvor,pak nelze použít.

Nejlepší odpověď
mosoj

Úplně běžně zpracovávám PU pěnu ve spreji po částech. K vyčištění otvoru používám nitroředidlo „C“ ( roztoky které se prodávají na toto čištění jsou jako obvykle předražené a neumí nic víc). Nitro ředidlo natáhnu do PE injekční stříkačky a ihned po použití nastříknu do výpustní trubičky nitroředidlo. Stříkám tak dlouho až je trubička na nádobce čistá. Takto se dá vyčistit i PE trubička, která se na odvor šroubuje a je pak připravená k dalšímu použití. Běžně zpracovávám velkou pěnu na třikrát až čtyřikrát. Občas se narazí na typ spreje kde ventil nedrží. Pak se ucpání nezabrání a většinou dojde ke ztuhnutí pěny i v nádobce.
Ale stávalo se mi to pouze u jednouho druhu PU pěny. Koupil jsem jinou a je to bez problémů. Používám ty nejlacinější pěny do 100 kč.

Další odpovědi
elektrikář

Po ukončení práce otočit vzhůru nahama a odfouknout pěnu z pracovní trubičky. Po stuhnutí jde zbytek vytlačit svářecím drátem.

Zdroj: Praxe