jendahun

Jak účelně hledat a najít…

…jak účelně hledat a najít práci pro živnostníka.Jak zjistit nějakou poptávku a práci na internetu,nabídku obcí a pod..Hledal jsem to pod „poptávkou,na­bídkou,hledám,kdo udělá…“.Tisíce informací,většina z loňska,staré a neaktuální,do výběrových řízení nemůžu,jsem samostatně pracující a nemůžu zajistit další sounáležitosti spojené s těžbou dřeva.Tady práci neseženu,budu muset hledat dál,ale jsem už nešťastný z celého internetu,všechno to je k hov…Jak vyhledávat účelně?Napadne něco někoho?
Doplňuji:
Hanulko upřesním:já jsem fyzická osoba podnikatel a oni jednají s právnickou osobou.Navíc mají tady firmu,která dělá pro město stabilně a mají své zaměstnance.Toto už jsem zkoušel.

Nejlepší odpověď
Drap

jen poznámka. I to co se na internetu objeví, bývá už většinou zadané. Dává se to tam jen proto, aby bylo vyhověno zákonu . Jedině přes známé a pokud je nemáš, tak máš smůlu.

Další odpovědi
hanulka11

a co se pozeptat na městských úřadech v okolí, všude mají svého lesního hospodáře a s ním se zkontaktovat , v pondělí jsem byla na úřadě a zrovna tam takové jednání probíhalo

venkovan

Mám takový pocit, že v oblasti ve které podnikáš, dejme tomu pro obce by to měla být péče o veřejná prostranství, zahradník apod., je značný převis nabídky.
Obrovská konkurence kvalitním pracovníkům v této oblasti vytváří tzv. veřejné práce, kde obce dávají udržovat parky apod., kdejakému ňoumovi, který tomu nerozumí. také povinnost ze zákona vybrat firmu s nejnižší cenou, aniž by obce uměly alespoň kontrolovat v základu zda nejnižší cena znamená také kvalitní práci.
Moc peněz není ani u lidí na údržbu jejich zahrad, takže bída s nouzí a do důchodu daleko.
Podívej se na správy chko, na nabídky krajských úřadů – odboru životního prostředí, na obce s rozšířenou působností, apod., kde jsou i vypisovány výběrová řízení na údržbu chráněných území. Ale opět – velká cenová konkurence od dobrovolnických organizací.
Nevím – možná na stará kolena nezkusit nějakou rekvalifikaci.
Jinak obíhat a kontaktovat úřady, i různé velké firmy apod.
A nebo vyřezávat ze dřeva super měchačky s použitím na keramické nádobí. zahraniřní loko, pár magických slůvek a lidi občas i něco koupí