Poklička

Jak to je s roky na sociálce?

Když je někdo vedený několik let na sociálce/pobírá tu dobu od nich peníze/,Nevíte,zda se tato doba/roky/zapo­čítává do důchodu??
/Zjistila jsem totiž,že manžel,kromě přídavků na děti bral ještě peníze/2tis./na moje jméno několik let,aniž by mi to oznámil.děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Od sociálky se žádné peníze nepobírají, veškeré dávky už několik let vyplácí ÚP.

Musíte napsat přesně, na co se ptáte, přesně dávky pojmenovat, jinak nelze oodpovědět.

Další odpovědi
ivzez

Nikdo „nemůže být veden na sociálce“.

Doba pobírání státní sociální podpory ani pomoci v hmotné nouzi se sama o sobě nezapočítává do doby důchodového pojištění. Ledaže by žadatel byl účasten důchodového pojištění (např. přio zaměstnání se zkráceným úvazkem, dobrovolná účast na důchodovém pojištění apod.)

Chcete-li přesnější odpověď, formulujte přesněji svůj dotaz.
(Doplňte otázku nebo pokračujte dole v diskuzi — nezakládejte nový dotaz.)

ivzez

Pokličko, nemá smysl opakovat stejný dotaz v růzžných poradnách. Pokud neuvedete přesné informace, nemůžete NIKDE obdržet jasnou odpověď.

Manžel nemohl nic „pobírat na Vaše jméno“. O dávky žádá každý sám.