HOMER

Jak srovnat záhon suchou terasou z cihel? Je třeba použít fólii?

Chystám se srovnat do roviny záhon v mírném svahu a využít k tomu staré cihly. Představa je, že začnu dole stavbou cca půl metru vysoké suché zídky tak, abych se dostal cca 2–3 cihly nad úroveň záhonu(+ asi 2 cihly jakoby základ do země) a potom to dojedu směrem nahoru do svahu tak, aby zídka byla po celém obvodu vodorovná a přibližně ve stejné hloubce pod okolní zemí (tzn. do svahu budu klást spodní vrstvu cihel jakoby schodově).
Otázka je otevřená radám a připomínkám k mému postupu či obrázkovým příspěvkům všeho druhu a hlavně by mě zajímalo zda bych měl použít nějakou fólii aby ve spodní části neunikala voda a nedocházelo k vysychání. Děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom v jakém je to terénu , v jakém podloží a jaká tam bude vrstva hlíny. Myslím, že při cca 40–50 cm hlíny nebude folie třeba.

Další odpovědi
mosoj

Ty cihly ti tam dlouho nevydrží. Stačí pár mrazů po několik zim folie nefolie.

HOMER

Pokud by k něčemu takovému došlo, tak to budu řešit potom, ale folie byla opravdu míněna pouze kvůli vodě v záhoně. S cihlama v zahradě mám zatím velmi dobrou zkušenost. Hlavně jsem je používal jako ohraničení (např. pro mátu nebo ukončení mulčované plochy) částečně zapuštěné v zemi a bez problémů již několik let drží. Jedná se o staré cihly, je pravda že ty dnešní už nejsou zdaleka tak kvalitní.