Avatar uživatele
HOMER

Jak srovnat záhon suchou terasou z cihel? Je třeba použít fólii?

Chystám se srovnat do roviny záhon v mírném svahu a využít k tomu staré cihly. Představa je, že začnu dole stavbou cca půl metru vysoké suché zídky tak, abych se dostal cca 2–3 cihly nad úroveň záhonu(+ asi 2 cihly jakoby základ do země) a potom to dojedu směrem nahoru do svahu tak, aby zídka byla po celém obvodu vodorovná a přibližně ve stejné hloubce pod okolní zemí (tzn. do svahu budu klást spodní vrstvu cihel jakoby schodově).
Otázka je otevřená radám a připomínkám k mému postupu či obrázkovým příspěvkům všeho druhu a hlavně by mě zajímalo zda bych měl použít nějakou fólii aby ve spodní části neunikala voda a nedocházelo k vysychání. Děkuju moc :)

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2933 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom v jakém je to terénu , v jakém podloží a jaká tam bude vrstva hlíny. Myslím, že při cca 40–50 cm hlíny nebude folie třeba.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ty cihly ti tam dlouho nevydrží. Stačí pár mrazů po několik zim folie nefolie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
HOMER

Pokud by k něčemu takovému došlo, tak to budu řešit potom, ale folie byla opravdu míněna pouze kvůli vodě v záhoně. S cihlama v zahradě mám zatím velmi dobrou zkušenost. Hlavně jsem je používal jako ohraničení (např. pro mátu nebo ukončení mulčované plochy) částečně zapuštěné v zemi a bez problémů již několik let drží. Jedná se o staré cihly, je pravda že ty dnešní už nejsou zdaleka tak kvalitní.

před 2933 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek