Katusa

Jak správně stříhat růže?

Kolikrát do roka, jak, kdy…aby příští rok zase pěkně kvetly…předem děkuju
Doplňuji:
A jak přesně vystříhavat ty odkvetlé květy? Uplně u stolu, nebo se tam nechává nějakej kousek? O tom, o jaký druh růží jde, nemám ponětí, prostě takový nějaký letitý, jsou už dost starý, ale tchýně k nim má citový vztah, takže vykopat a zasadit nové nehrozí. U nás jsme nikdy růže neměli, takže když se o ně teď mám starat, koukám na to jak osel…

Nejlepší odpověď
hanulka11

já je stříhám takto
Na jaře na tři až pět oček. Nyní když kvetou vystřihávat odkvetlé květy.Nasadí poupata a kvetou znovu Na zimu výhony zakracuji o polovinu
a důležité je pohnojit aspoň 4× za sezonu
Doplňuji:
podívej na odkvetlý květ… a dva listy pod ním ,tam to ustřihnu a ona začne znovu růst a kvete znovu zanedlouho

Další odpovědi
venkovan

Ruží je mnoho. Třeba botanické se prakticky nestříhají. Takže asi by bylo nejlepší napsat které a nebo si najít v knihovně knihu o pěstování růží. Knihy doporučuji i proto, že tady „dáme slovo“, ale tam je i obrázek.