L_85

Jak správně použít voličský průkaz?

Pokud si nechám vystavit voličský průkaz a nakonec budu moci volit ve svém volebním okrsku, bude to nějaký problém? A budu tento voličský průkaz předkládat i tam, nebo lze volit klasicky jen s OP?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud si necháš vystavit voličský průkaz, tak tě vyškrtnou v místě bydliště – volebním okrsku ze seznamu voličů. Pokud však příjdeš k volbám do svého bydliště – volebního okrsku, tak tě na základě voličského průkazu do seznamu voličů zapíšou a volební průkaz ti odeberou.

Jen doplním, že v místě bydliště – volebním okrsku na OP již volit nemůžeš, protože vydáním voličského průkazu jsi byl již ze seznamu vyškrtnut. Můžeš však zde volit jen po předložení a odevzdání voličského průkazu a OP.

Další odpovědi
Midoc

Voličký průkaz si nechat včas zařídit na radnici. Vzít si ho sebou spolu s občanským průkazem k volbám.