Rommart

Jak spočítat, kolik budu potřebovat pytlů suché betonové směsi?

Jak si spočítat kolik budu potřebovat pytlů suché betonové směsi na parkovací plochu pod osobní auto? Její rozměry jsou 400×300×10cm. Já jen doufám že mi deska o síle cca 10 cm bude stačit pro osobák cca 1500kg.A musím použít i armovací síť? Nebo stačí jen ten beton nalít do vykopaného prostoru? Moc děkuji za Vaše podněty.

Odpovědi
Mc Merkurion

… objem betonované plochy vydělit objemem hotového betonu napsaném na obale … na 10 cm tloušťky bych síť použil … beton nestačí nalít do vykopaného prostoru, je potřeba vykopat díru hlubší, štěrk, zhutnit, atd., bez toho ti to v týhle velikosti mráz zvedne i s tou sítí …

Drap

Pokud nechceš aby ti to popraskalo, budeš potřebovat nejen armovací s síť, ale taky pořádný základ alespoň ze zhutněného štěrku. Na takovou plochu budeš potřebovat 0,012 kubíku