Dvorní šašek

Jak si zvýšit, zejména přírodní cestou, hladinu testosteronu, minimálně eliminovat jeho pokles?

Četl jsem, že rychlá občerstvení, stres mohou mít vliv na nízkou hladinu testosteronu (podle toho to taky vypadá), jak si ho udržovat v normě? Máte nějaké osvědčené tipy, pánové (případně dámy / slečny)?

Nejlepší odpověď
elkon

Třeba tohle: https://eshop­.alfafit.cz/cla­nek/jak-zvysit-hladinu-testosteronu-mame-pro-vas-par-tipu/

Další odpovědi
paul1

Tady je také návod jak na to:

Zdroj: https://aktin.cz/8-tipu-jak-prirozene-zvysit-testosteron

Disraeli

Pohyb, posilování – větší fyzická zátěž, větší intenzita, cviky s valstní váhou i činky (tuky navíc podporují estrogen), vhodná strava (stačí vyhledat, některá strava vyloženě produkuje estrogen a zabraňuje tvorbě testosteronu, bacha i na některé chemicko-průmyslově upravené jídla*, taky podporují estrogen, jiná jídla samozřejmě podporují testosteron nebo hormonální rovnováhu), slunce, voda, pravidelné otužování studenou vodou, absence stresu (meditace – má navíc mnoho benefitů a může udržovat hormony v normě/rovnováze), dobrý spánek, dopaminový detox, sebekontrola/dis­ciplína, nesledovat porno, nemasturbovat, vitamíny/dpolňky, to klidně můžou být i přírodnější – protože se v podstatě často jedná o byliny nebo extrakty z nich (hlavně exitocké rostliny). Sex (masturbace a seldováíní porna je úplně o něčem jiném – tyto mají samá negativa i úbytek testosteronu, pro sex to samozřejmě neplatí). Buď častěji v kolektivu dívek/žen (především aktraktivních), zvyšuje to testosteron u mužů.
Zkus kanál Artistic Motivation, objevil jsem poměrně nedávno (je jich víc takoých, většinou však blbosti, občas mimo realitu, jako Alpha/Omega rady a podobné blbosti; ale tenhle je docela dobrý), plno postřehů je dobrých, dá se s nimi ztotožňit a navíc jsou většinou i podložené (i když poslední příspěvky nic moc = typické vztahové kraviny). https://www.y­outube.com/chan­nel/UCBdQ5xCH5LOp­wsW4uiAg7nQ/vi­deos
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3ckjvmNI3ws
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HL0PRn1In4Y
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hlXEoVahUxQ&
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=RA5TP4Cgw4I
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1HmuGKpUS­lM
Nebo Andrew Huberman a Jordan Peterson: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IbZoPp1VRpw
https://www.y­outube.com/@b_co­re/videos
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=m7D1TXzDy-I

Kromě toho, co dělat, jíst atd. je neméně důležité taky, co nedělat, nejíst, čemu se vyhýbat… Na internetu je dost infa, jaké/které potraviny ne/jsou vhodné atd.
Je to o celkové životosprávě, životním stylu, návycích. A taky zlozvycích – ty ti taky budou škodit (alkohol, cigarety, kofein – tedy jeho nadmíra, přidaný „jednoduchý“ cukr – takže je třeba je omezit nebo zcela odstanit , protože pro testosteron dobré nejsou).
Hýbat se/sportovat, jíst vhodná jídla, odstanit cukr, tuky, být v pohodě,… Úspěch – velký i malý, jistá seberealizace, sebevědomí, ambice, dosahování cílů, to taky podporuje tesosteron, a to hodně.
Půst může navýšit testosteron (ideální je přerušovaný půst). Plasty zase podporují estrogen (bacha na jídlo a pití z plastových nádob).
V dnešní době je nadbytek testotesronu to poslední, co by mělo kluky, muže trápit. Moderní společnost za posledních pár desítek let stojí na poklesu a ochromování testosteronu, maskulinity i muskulatury a mužské síly obecně. Muži (tedy kluci) velmi měknou a to není jen nějaké takové pesimistické nebo nepodožené rčení, čí názor. Je to fakt. Dnešní a hlavně západní svět zakládá na úbytku mužství a na podpoře estrogenu (fyzicky, psychicky i jinak, estrogen je hojně šířen i u mužů, mají ho nadbytek a to díky návykům/zlozvyků, životními stylu i produkovaným potravinám).
Vhod je taky řídit se vnitrem, zakládat na svých přirozených instinktech a potřebách, větší spojitost s přírodou. Člověk pokud je unavený, usne, vyspí se, je v pohodě. Potřebuje se napít, napije se (vody), potřebuje se najíst, nají se (něčeho přírodního), jiank se přes den hýbe, pracuje, namáhá se – fyzicky (hlavně muži). Jenže dnenší svět napomáhá tomu, že jsou celé cykly, chody a procesy v těle narušeny: dopaminová a i jiná závislost, přehozené nebo zdeformované potřeby, špatný spánek, přehozený spánek (v noci den, přes den noc, blokování únavy pomocí modrého světla, úbytek vitality, energie a jiných pozitiv kvůli mastubaci a sexualiaci/porna, ale i nadváze, atd).

*Některá jídla, která by měla podporovat testosteron ho mnohdy taky nepodporují, protože jsou (třeba maso/zvířata) naládované takovými látkami, které podporují estrogen… což není vyloženě závadné, zdraví škodlivé, ale je to negativní hlavně pro muže i jejich mužství (ale i pro ženy, protože i ony musí mít hormony v rovnováze. Sice pohlaví zakládají na tom, že jedny látky/hormony v těle převažují, ale taky to musí být v určité/přirozené míře).
Taky různé zdravé potraviny jsou sice zdravé, ale opět mohou blokovat testosteron a podporovat estrogen – takže u nich pozor s mírou (chia a lněné semínka – jako i oleje, citrusy, vlašské ořechy, mléko, košťálová i jiná zelenina, lékořice, máta, některé luštěniny …).

Pepa25

Pokles testosteronu probíhá přírodní cestou a je přirozený. To až dnešní doba vyžaduje, aby si muž ideálně našel mladší partnerku a pořád se tvářil, že je mlád. Obvlášť smutné je, že se k tomuto schématu snižují i údajní konzervativci (neoconi) …

Disraeli

Pokles testosteronu v populaci a to i u mladých, je fakt (vědecky dokázaný). Muži, respektive kluci měknou, mužství, testosteron i plodnost se vytrácí…

Dvorní šašek

To je pravda.

Dvorní šašek

Proč do všeho taháte politiku? Jestli máte averzi na konzervativce, tak to prosím neventilujte ve zcela apolitickém dotazu. Mně přijde třeba smutné, že liberálové se vzdali étosu svobodné a pluralitní společnosti a posedlí vlastní ideou tlačí na legitimizaci univerzální pravdy z liberálního hlediska. Vaše myšlení, že někdo představuje dobro a zlo, je směšná.

Pepa25

Neodolal jsem a ukázal, jak to vypadá, když použijete každou příležitost si kopnout do názorového protivníka, jako to vy děláte u liberálů …

Dvorní šašek

Naopak. Plně jste svou reakcí ukázal, že nejste schopen unést, že někdo Vám oponuje. 🙂