Jak si vyrobit vlastní zápalnou šňůru?

zápalnou šňůru kterou se zapalují výbušniny

Odpovědi
Retko

Cuz. Tady jsem neco nasel. Kopiruju ze zdroje:

Mám tu provizorní řešení výroby zápalných šňůru když žádnou nemáte. Pokud se tomu dá takhle říkat…

Na výrobu budeme potřebovat hajzlpapír, dusičnan draselný (sanytr, KNO3, cukr (sorbitol) izolepu plastovou nebo papírovou. Raději používejte papírovou, může se vám stát, že s plastovou vám to bude chcípat. Doba hoření je cca 10–20 sekund. Záleží na poměru a množství WP50. Uvedené poměry jsou odzkoušené a funkční a nedoporučuju je měnit.

  1. Hajzlpapír 1 čtvereček
  2. Sanytr 6 dílů
  3. Cukr (sorbitol) 4 díly
  4. Lepící páska plastová nebo papírová

Postup práce

*

Smícháte KNO3 + Sorbitol(cukr). Snažte se aby vzniklá směs byla dobře promíchaná. Máme slož WP50 (fakt nekecám)
*

Na předem nachystaný čtvereček nasypte vzniklou směsí posypte do 1/4 čtverečeku
*

Čtvereček hajzpapíru smotejte do ruličky a oblepte izolepou, aby byla celá ta vzniklá nudla zalepená a pokud možno tenká.

  • Teď už stačí jenom použít

Proč jsem ten nesmysl nazval WP50 HP1? WP50 je hořlavá slož uvnitř a HP2 je hajzlpapír

A nebo jeste skus dat do googlu „vyroba zapalnych snur“ a neco podobnyho ti vyleze. Cau

Zdroj: http://www.air­softovapyrotechni­ka.estranky.cz/clan­ky/zapalnice_-inicializace/pro­vizorni-zapalnice-hp2

Jakub

Za našeho mládí se s úspěchem používal roztok chlorečnanu draselného s cukrem. Do toho se namočil novinový papír a nechal vyschnout. Z toho se svinula trubička a obalila výkresem , ovinula nití pro zpevnění. Když jsi nechal obě strany otevřené, tak vznikla" zápalná šňůra" a když jsi jeden konec přehnul a uzavřel, tak vznikla raketa. My jsme ho získávali prostřednictvím herbicidu TRAVEX, který byl volně na trhu, později na občanku v drogerii.Protože nezřídka kdy hořely fotbalistům kopačky na hřištích ošetřených tímto přípravkem, byl zakázán a stažen z trhu.

Zdroj: http://shop.a­irsoftteam.cz/che­mikalie/chlorec­nan-draselny.html