Avatar uživatele
Kelt

Jak si uspořádat soubory v počítači? Dle vzoru nebo dle sebe?

Jaký je nejlepší způsob ukládání souborů v počítači? Například počítač má přímo adresář na foto, filmy, hudbu, videa a pod. Bude pro mne lepší, když si podle toho budu tam ty soubory ukládat, nebo si mám zvolit nějaký vlastní, s vlastním označením a pod? Když znám nějaké údaje o souboru, tak ho najdu. No jde i o to srovnat nastavené s vlastním. Výhody a nevýhody? Děkuji.

Zajímavá 0 před 271 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Základní složky používám, ale přenesl jsem je na druhý disk, aby nebyly na disku, kde je systém. Tomu jsem pak přizpůsobil i aplikace na stahování. Pak jsem si ještě změnil některé ikony složek, jak graficky, tak barevně, abych při otevření té základní složky lépe hledal to co potřebuji (např. složka Návody a manuály je azurová a když otevřu složku Dokumenty, tak mi hned padne do oka). K tomu používám program Folder Ico Basic, případně ještě další.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Existuje jediné kriterium: aby člověk našel, co potřebuje.
Systém resp. program obvykle BFU nabídne defaultní adresu (něco jako C:\Franta\Duku­menty), ale je jen na Frantovi, jestli tam bude frkat všechno nebo si udělá adresářovou strukturu nebo datový disk, kde to bude ukládat zcela po své vůli …

Moje osobní zkušenost: adresáře zbytečně moc neřešit, raději jednodušší systém. Odstrašující pro mě bylo, když jsem kdysi zdědil po starším kolegovi šíleně složitou mnohaúrovňovou adresářovou strukturu: na první pohled vzorná spousta šuplíčků, ale v praxi se nedalo nic najít.

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet