1vlasta1

jak si správně vybrat stativ?

Dobrý den, vím že tato otázka tu již byla a dokonce jsem se na ni dotazoval sám, ale rád bych chtěl slyšt trochu konkretnější odpovědi. Mám zakoupený Canon 700D a k tomu 18–135 mm objektiv dohromady to má asi okolo 1 Kg. Převážně fotím krajinky a někdy makro a architekturu, toto fotím nejvíce samozřejmě občas nějaký ten portrét čí něco jiného.
Chtěl bych se zeptat jaký stativ s jakou hlavou byste mi doporučili, kdyby cena byla okolo 3 tisíc bylo by to ideální,ale jsem ochotný dát i více jenom mi to přijde zbytečné, přeci jenom stativ použiji například při nočních fotografiich nebo nějakých krajinkách. Děkuji předem za všechny odpovědi.
Přeji příjemný večer.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak už si nějaký konečně vyber.
Rad zde již bylo, jak sám říkáš, dost.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Já mám tento:
http://www.me­gapixel.cz/vel­bon-sherpa-4370d
Používám na canon 50D s gripem 70–200/4L, což je těžší než tvoje sestava a nemůžu si stěžovat, ovšem zase musíš posoudit cenu. Je to stativ bez oddělitelné hlavy – lze však vytáhnout celý středový trn. Stativy s hlavou zvlášť jsou daleko dražší a pokud se vyloženě nezabýváš makro fotogravií na velkolepé úrovni tak zbytečné. Kdyby se ti nezdála cena, lze vybrat i levnější, často je v popisu na jakou hmotnost aparatury je stavěný.

Klaproth

Už jsem ti na tohle jednou odpovídal. Slušný kompromis mezi cenou a kvalitou nabízejí stativy Velbon. Podívej se zejména na jejich řadu Sherpa. Zda kulová či páková hlava je věcí vkusu. Mě osobně více vyhovuje kulová. Makro je trochu jiná kategorie, na to budeš muset mít spec. stativ a makro sáňky.

Zdroj: http://www.vel­bon.cz/sherpa/k-2/

Kepler

Myslím, že s takovou specializovanou otázkou bys měl(a) chodit na jiné weby. Tady moc odborníků není. Zkus kouknout na
http://www.ex­celfoto.cz/sta­tivy?utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=VS+-+foto+p%c5%99%c­3%adslu%c5%a1en­stv%c3%ad+-+8103558333&ut­m_content=Foto+sta­tiv
Když zadáš heslo foto a stativ do vyhledávače, tak se jistě něco najde, co tě bude zajímat, je tam toho dost.