sardinie

Jak si představíte šprta?

Nejlepší odpověď
Kelt

Výborně ho zahrál František Filipovský ve filmech Cesta do hlubit študákovy duše a Škola základ života.

Další odpovědi
led

Šprt = žiak, ktorý si rôznymi „službičkami“ učiteľom chce zlepšiť svoje hodnotenie.
Nie každý najlepší žiak je súčasne aj „šprt“. Práve naopak.
Sú aj žiaci, ktorí požadovanú látku naozaj vedia, niekedy i viac než je v učebniciach, ktorí sa učia preto, že sa chcú učiť, nie, že sa musia.

Nikoltyna

Podle mě je rozdíl mezi šprty a těmi co se rádi a dobře učí…šprti jsou podle mě ti kteří podlejzají učitelům a (omluvte ten výraz) lezou jim do zadku…
Máme u nás ve třídě takové případy…

marci1

Většinou si šprta každý představuje jako někoho, kdo podlézá učitelům a za každou cenu chce mít nejlepší známky. Ale je smutné, když za šprta považují někoho, kdo se učí dobře, má dobré známky a snaží se toho naučit co nejvíc.