luckykubrt

Jak si může člověk užívat život bez peněz?

Já osobně tedy šťastný bez peněz nejsem. Nemůžu si zajít do obchodu něco koupit, nemám na nový počítač. Všechno je drahé. Z invalidního důchodu mám akorát na stravu. Každý řve, že nemá peníze, a stávkuje, aby měl lepší život. A co ti nejchudší? Ti si nemají užívat života???

Dodatek: Jinak ve své předchozí otázce jsem se ptal jestli by někdo chtěl být milionářem. Led a ivzez tam tvrdí, že je pro ně lepší být chudobní. A mně by právě zajímalo jak může být někdo šťastný, když žije jako žebrák ? :O Já osobně tak žiji, ale ve společnosti, kde se musí platit nekřesťanskými penězi mi to štěstí nepřináší. To by musela celá společnost žít bez peněz, aby jsme byli šťastní. 😉 Ale jde to vůbec ? Musí tu být ten rozdíl bohatí a chudí ? Nemůžou být všichni bohatí nebo všichni chudí ? A co se dá bez těch peněz dělat ? Ani do fitka nemůže jít člověk zadarmo. ☹

Nejlepší odpověď
Drap

Vše je jen o tom, naučit se vyjít s tím co člověk má. Vím, že někdy je to dost obtížné, ale zapomněli jsme, myslím tím celou společnost, nacházet radost a spokojenost v maličkostech. Pokud si to člověk srovná v hlavě, tak skutečně ker spokojenému životu potřebuje velmi málo.

Další odpovědi
Alesh

Záleží, kde žiješ. Pokud jsi černoch v pralese, pak ti nějaké peníze jsou k prdu. Pokud žiješ v „civilizaci“, pak se bez peněz stěží obejdeš, pokud teda nechceš žebrat přímo o jídlo, vybírat popelnice atd.

Hlada

Otázka obsahuje několik nepravdivých tvrzení.
Pokud máte invalidní důchod, nejste bez peněz. Můžete si tedy zajít do obchodu něco koupit.
Není pravda, že všechno je drahé. Průmyslové výrobky stojí 10–30% toho, co stály v minulém režimu a ceny dál klesají.

K doplnění otázky:
Snaha o sociální rovnost tu je už minimálně od husitů. Po Žižkovi zbyly vypleněné hrady, po socializmu prázdné regály. Prostě to nefunguje nebo zatím ještě nikdo nepřišel na to, jak by to šlo.
Není pravda, že každý řve a stávkuje. Poslední řvaní a stávky byly v roce 1989.
Když nemáte na nový počítač, složte si takový, na který máte. V servisech a sběrných dvorech je spousta komponentů téměř zdarma.
Co je to „užívat život“? Bylo dokázáno, že od určitého finančního zajištění spokojenost dál nestoupá, naopak klesá!

sesednizkola

Peníze jsou o schopnosti. Ti co nemají peníze a nejsou vyloženě připoutání k lůžku si za to mohou sami jen a jen svojí neschopností. Kecy typu o rodině a zdraví jsou nesmyslné. Normální žena si nevezme za muže nevzdělaného pitomce otáčející každou korunu a úraz se ti stane spíš jako dělníkovi než majiteli firmy.

Bez peněz se žít nedá a přímo ovlivňují postavení člověka ve společnosti a jeho kvalitu života. Ostatní jsou jenom kecy.

Admin2

Stejný nápad mělo několik uživatelů před vámi. Zkuste si pročíst další názory na podobné otázky.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C4%8Dlov%C4%9Bk%20­bez%20pen%C4%9Bz

luckykubrt

Alesh: Ale fakt je, že by mi nevadilo žít jako černoch v pralese, kdybych měl fungující počítač. Oni utíkají do civilizace sem a já bych zase rád žil tam. :D

Kepler

K tomu počítači: já jsem důchodce, takže si taky nemůžu extra vyskakovat. Jak tady už někdo psal, je to o schopnostech. Nemám na nový? Koupím si repasovaný za 3,5 tisíce – špičkový desktop Hewlett Packard s legální win7, 4 GB RAM a 1 TB HDD. Pochopitelně se zárukou 2 roky. Nema problema.

luckykubrt

Ten vypadá dobře. Ale stejně mám malý invalidní důchod a těžko na něho našetřím. Tedy osobně bych na něho i našetřil, kdybych dostával ten důchod já. Ale pro mamku, která mě z toho živí jsou tyhle věci hlouposti. ☹

luckykubrt

Hlada: pravda to je. Můj invalidní důchod bere mamka, soudně mám určeno 500 Kč… z toho mi dává na internet a kredit. Co si za to můžu koupit v obchodě ? Ceny klesají, ale dobrý počítač pod 10000 Kč nekoupíš. ☹ Mám jen problémový počítač, který je asi půl roku po servisu s 1Gb (měl předtím jen polovinu) paměti a je to furt málo. ☹

luckykubrt

Jo a kolik za tu dobu bylo stávek učitelů, sestřiček, lékařů, dopravců a já nevím koho ještě ? No nefunguje to z jednoho prostého důvodu. Protože nejsou všichni svědkové Jehovovi !!! Až bude celá země naplněna poznáním Jehovy Boha tak to fungovat bude. 😉 Vždyť už jsem to tady psal: V Jehovově Jménu si mají žehnat všechny národy. 🙂

hapiky

Země se plní poznáním, naštěstí to není o Jahwe. To bychom zblbli docela a Bůh by s nás byl nešťastný.

luckykubrt

No jde o to, který bůh by byl nešťastný. Bible učí, že existuje jediný pravý a živý Bůh Jehova a je velmi laskavý a milosrdný. Nepopírá však, že existuje mnoho bohů, panovníků této země pod vedením Lucifera, který tvrdí, že odvede od uctívání všechny lidi. Podle Ježíše Krista je to lhář a zabiják, toho zarmucovat můžu. :P

luckykubrt

… od uctívání jediného a pravého Boha Jehovy… Naopak chce být on sám uctíván namísto Jehovy. A daří se mu to opravdu dokonale, když dělá ze sebe Ježíše Boha. A když už člověk slyší rouhat se papeže, že Ježíš je náš nepřítel tak to už je zaslepenost na entou. ☹ Tedy fakt, že ten, kdo slouží ďáblu je fakt nepřítelem Krista. Ale nechápu, proč lidé raději neuctívají toho Jehovu Boha. :O