januli

jak sestříhat sloupovité jabloně?

a můžou se vůbec sestříhávat?Aby se stromek nepoškodil?

Nejlepší odpověď
Drap

Mohou se stříhat. Stříhají se tak aby jsme udrželi potřebný tvar. U sloupových jabloní se nechává hlavní výhon a všechny nepotřebné boční lze odstříhnout nebo zkrátit. Pokud už máme dostatečnou délku, můžeme zkrátit i hlavní výhon.
Doba řezu zimní : leden ,únor
letní: červen

Další odpovědi
beer

V podstatě se u mladých stromů nesahá na terminál (tažný výhon) a případně se zakracují jen výhony boční, které ruší tvar (vyčnívají).

Petrovskalui

Zdravím jsou takové stromky vhodné na balkon? Mohla bych to pěstovat i v květináči?

Lenkapiňos

Ano můžete, už se prodávají stromky, které se dají pěstovat na balkoně v květináči. Rostou pouze kmene, ze kterého také přímo plodí. Je to super, máme tak na balkoně čerstvé ovoce. Nezabírá to moc místa, a má super sladké plody.

Petrovskalui

Kolik to pak stojí? a jak velký květináč to potřebuje? plodí to hodně?

Lenkapiňos

Podle toho kolik si toho objednáte, tak potom jeden kus stojí. Podívejte se na všechny informace o vzrůstu i pěstování na https://www.o­vocnystrom.cz/o­vocnystrom-uvod/