Dafid

Jak se zhruba procentuálně má známkovat na střední škole?

Kolik % na 4 atd…

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda vám dobře rozumím. NIkdy jsem se nesetkala s tím, že by měl učitel stanovené, kolik % studentů má hodnoti známkou výbornou, kolik dostatečnou atd.

Požadavky na klasifikaci jsou dané klasifikačním řádem. Samozřejmě že záleží na náročnosti učitele, jeho požadavcích, úrovni studentů, hodinové dotaci předmětu,, množství prověrek, ústním či písemném zkoušení atd.

Různá úroveň, škol je poznat ze státních maturitních škol.
4 z jedné střední školy = 2 na jiné střední škole. Přísná vyučující z německého jazyka – výborné vědomosti studentů se projevily na vysoké škole v porovnání se studenty z jiných škol.

Další odpovědi
Katusa

Co učitel a písemka, to názor, u nás ale nejčastěji muselo být na čtyřku asi 60% správně, na trojku 70%, na dvojku 80% a na jedničku 90%, ale opravdu záleželo na obtížnosti a závažnosti testu, přísnosti učitele a celkovém výsledku třídy…