Amy9898

Jak se zbavit stydlivosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Otázkou je, proč se stydíš – zda je to nějak odůvodněno a nebo jde prostě ´jen´ o pocit.
Každopádně ti pomůže si důvod/y definovat (třeba si je napiš na papír) a pak rozumově rozebrat – taky písemně. Už to ti možná dopomůže k tomu,aby ses namísto studu usmála. 😉
A pak ti také pomůže situace, v nichž se stydíš, trénovat – myslet v nich na něco jiného, pozitivního.
Případně navštiv psychologa.

Další odpovědi
mosoj

Jaké stydlivosti. Kousek stydlivosti není na závadu. Naopak.

Hamon

Jestli jde o stydlivost jako o plachost, tj. před jinými osobami, pak zkus takové situace vyhledávat, ale ve společnosti někoho, kdo o tom ví a chce ti pomoct a zároveň je schopný poznat, kdy má převzít iniciativu a „strhnout“ pozornost na sebe (a tím ti dát prostor pro uklidnění se).
Ale jak už tu padlo, trocha stydlivosti na škodu není, podle mě je to sexy :)