kazut

Jak se zbavit staré REPUTACE?

Jak se zbavit staré „reputace“?
Většina lidí si o mě myslí, že jsem šprt, přitom to tak vůbec není a skoro mě neznají. Takže když jdeme někam ven, někdo si vždycky rýpne „jo, ty vlastně nemluvíš sprostě“, atd.

Ale já nejsem žádná extrémní slušňačka, sice nemluvim jako dlaždič ale občas sprostý slovo řeknu(Kdo ne?)
Jak se toho mám zbavit?

Nejlepší odpověď
marci1

Je vidět, že jsi slušně vychovaná. Buď jaká jsi, mluv a dělej si co chceš, jak to cítíš a nenechej sebou manipulovat. Jsi samostatný jedinec, osobnost, nejsi povinna se chovat jako někdo jiný.

Další odpovědi
www

Začít nosit čtyřky a mluvit jako dlaždič.
To ti ale nedoporučuji, nech hlupáky být hlupáky a zůstaň svá !! Většinou se ozývají ti, co na tebe nemají.
Zkušenost

postcd

podle toho, co říká marci1 si uvědomit, že máš právo se chovat tak jak si myslíš že je to dobré pro tebe. následně si připomínky jiných lidí přestat brát osobně. Když někdo něco řekne, zachováš se tak, že ten člověk uvidí, že jeho poznámka nepadla na úrodnou půdu. jak změnit mínění / reputaci? to jde asi těžko, leda se začít chovat sprostě snad? jednoduše reputaci neměň, spíš měň své smýšlení nad problémem (viz marci1), zároveň je dobré se neodtahovat a nahradit sprostotu nějakými vlastnostmi, které pomáhají rozvíjet vztahy, přátelství. třeba jsou to kecy co tu píšu.

Hamon

Nic se nemá přehánět, ale u slušnosti to neplatí. Nemusíš být zrovna Mirek Dušín, ale je fajn slyšet mluvit někoho normálně. Dřív nebo později každý zjistí, že být slušný je okolními lidmi ceněné více. A já jsem rád, že i dnešní mládež dokáže být slušná.
Mimochodem, představ si diplomata – jakou ženu bude chtít? Sprostou jako dlaždič nebo dámu na úrovni?

Irisa

Cháu, že se chceš trochu přiblížit vrstevníkům, ale zhoršením svých známek na jejich úroveň tvou reputaci akorát ještě zhorší, a to jak z pohledu spolužáků, tak učitelů, rodičů, společnosti atd. (vlastní zkušenost). Zkus to nějakým společným zájmem (ale předem si ujasni, jestli ti spolužáci za to stojí, jestli jsou to nějací pobudové, které si získáž jen tím, že s nima začneš pokuřovat za školou, rozmysli si to)
Doplňuji:
oprava: Chápu

bolak

To je jednoduchý, až si zas někdo do tebe rýpne a poví ti že „ty sprostě nemluvíš“ či co, tak mu řekni „Drž hubu ty čuráku!“

A je vyhráno 🙂

annas

Ad adviser – často není možné se zbavit staré reputace 🙂