Jak se zbavit jabloní, aby jako uschly?Jsou moje,ale nemohu kacet dokud neuschnou!Potřebuji vysadit nové,ale nemam kam!

Odpovědi
dědapetr

Povolení není třeba ke kácení dřevin na pozemcích, které jsou ve vlastnictví fyzických osob a jde-li o stromy s obvodem kmene do 80 cm měřeného ve výšce 130 cm nad zemí nebo o souvislé keřové porosty do celkové plochy 40 m2.
Povolení není rovněž třeba ke kácení dřevin, je-li jejich stavem ohrožen život, zdraví nebo hrozí-li škoda značného rozsahu. V tomto případě musí být tento zásah oznámen do 15 dnů od provedení kácení příslušnému ÚMČ.

venkovan

Blbost, že nemůžete kácet. Snad jen v případech kdy jabloně jsou součástí nějakého krajinného prvku. Pokud se příslušný úředník šponuje je povolit pokácet, dejte mu informaci, že provádíte pěstební zásah.
Pokud jste ze Středočeského kraje, poraďte se na ČIŽP.
Nicméně jestli ty jabloně jsou tvarově hezké – nechte si tam nějaký strom ještě nějakou chvíli než nové výsadby vyrostou. ne ze všech stromů musíme mít užitek v podobě plodů, ale i ten etický a estetický.