Evolett.

Jak se zbavím viru? – Antivir nepomáhá

Zdravím,
Mám placený ESET a nikdy s viry nebyli problémy vždy je vymazal ale dnes jsem si stáhl soubor, otevřel ho (spoléhal jsem na eset že kdyby tam byl vir tak se nic nestane) a vyskočilo oznámení od esetu že byla zablokována webová stránka, ale když jsem oznámení zavřel, objevilo se znovu – a každou sekundu přibylo nové oznámení o zablokování stejné stránky… restart nepomohl a skrýt oznámení nefunguje, objevuje se pořád.. Nevíte někdo co s tím?

Odpovědi
Edison

Ti, co píší antiviry jsou na tom stejně, jako konstruktéři zámků, programátoři šifrování a podobně. Jsou vždy pozadu, nemohou reagovat na něco, co neznají… Žádný antivir není absolutně dokonalý.

Zjisti, co je to zač, prohledej internet…

anonym

Tohle je způsobeno tím, že eset sice na své proxy efektivně blokuje přístupy k závadnému webovému obsahu ale už nedokázal odhalit instalaci nějakého programu který sis tam zanesl a který teď ty jednotlivé url zkouší otevírat (byť tedy neúspěšně) … nesnaž se to vůbec hledat a léčit, to k ničemu nepovede. Nenajdeš to a pokud ano nebudeš schopen to odstranit důkladně. Snadným a účinným preventivním řešením není antivirový program ale už operační systém který není pod útokem autorů těchto virů. Což je kupodivu snadno realizovatelná prevence u kteréhokoliv počítače, stačí jen vedle windows (nebo místo nich) instalovat a používat častěji třeba Ubuntu Linux systém. S takovým OS máte k dispozici stejné funkce, stejné webové prohlížeče, stejné kancelářské balíky, stejné možnosti přístupu na internet ale viry na takovém OS prostě nefungují (!!) a to je zásadní vlastnost, najednou získáte počítač který je proti virům zcela imunní a proto tam ani není potřeba instalovat antivirový program a ušetříte si spoustu starostí i peněz které se za plnohodnotné antiviry dnes platí. Lepší prevence než toto zřejmě neexistuje, s jakýmkoliv antivirem dříve či později stejně narazíte na něco co jeho sítem projde a budete muset nějaké důsledky útoku viru řešit, antivir prostě není a ani nemůže být 100% řešení.

Pepa25

Doporučuju https://forum­.viry.cz/