Avatar uživatele
Evolett.

Jak se zbavím viru? – Antivir nepomáhá

Zdravím,
Mám placený ESET a nikdy s viry nebyli problémy vždy je vymazal ale dnes jsem si stáhl soubor, otevřel ho (spoléhal jsem na eset že kdyby tam byl vir tak se nic nestane) a vyskočilo oznámení od esetu že byla zablokována webová stránka, ale když jsem oznámení zavřel, objevilo se znovu – a každou sekundu přibylo nové oznámení o zablokování stejné stránky… restart nepomohl a skrýt oznámení nefunguje, objevuje se pořád.. Nevíte někdo co s tím?

Zajímavá 0 před 1643 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ti, co píší antiviry jsou na tom stejně, jako konstruktéři zámků, programátoři šifrování a podobně. Jsou vždy pozadu, nemohou reagovat na něco, co neznají… Žádný antivir není absolutně dokonalý.

Zjisti, co je to zač, prohledej internet…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tohle je způsobeno tím, že eset sice na své proxy efektivně blokuje přístupy k závadnému webovému obsahu ale už nedokázal odhalit instalaci nějakého programu který sis tam zanesl a který teď ty jednotlivé url zkouší otevírat (byť tedy neúspěšně) … nesnaž se to vůbec hledat a léčit, to k ničemu nepovede. Nenajdeš to a pokud ano nebudeš schopen to odstranit důkladně. Snadným a účinným preventivním řešením není antivirový program ale už operační systém který není pod útokem autorů těchto virů. Což je kupodivu snadno realizovatelná prevence u kteréhokoliv počítače, stačí jen vedle windows (nebo místo nich) instalovat a používat častěji třeba Ubuntu Linux systém. S takovým OS máte k dispozici stejné funkce, stejné webové prohlížeče, stejné kancelářské balíky, stejné možnosti přístupu na internet ale viry na takovém OS prostě nefungují (!!) a to je zásadní vlastnost, najednou získáte počítač který je proti virům zcela imunní a proto tam ani není potřeba instalovat antivirový program a ušetříte si spoustu starostí i peněz které se za plnohodnotné antiviry dnes platí. Lepší prevence než toto zřejmě neexistuje, s jakýmkoliv antivirem dříve či později stejně narazíte na něco co jeho sítem projde a budete muset nějaké důsledky útoku viru řešit, antivir prostě není a ani nemůže být 100% řešení.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Doporučuju https://forum­.viry.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek