Avatar uživatele
anonym

jak se zachovat ke kamarádce,která mě zradila

Vzala jsem si kartu na sebe,s tím že kamarádka to bude splácet, vypomohla jsem. Jenže nastávají problémy, nehodlá splatit kartu,na kterou si vzala počítač, podle ní,je to tak,že splatí jen tu částku za pc,a ostatní splatit nechce, co s tím mám udělat? samozřejmě že to čeká mě,to zaplatit, ale jak to mohu vymáhat po ní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5335 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Zřejmě nešlo o komarádku, to především, ale to vám teď nepomůže. Vlastně vám bohužel nepomůže nic. Vymáhat nic nemůžete, protože pochybuji, že jste spolu sepsali nějaké podmínky. Budiž vám to ponaučením pro příště ☹

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
LuciJe

Ústní smlouva je taky smlouva, čili Vaše úmluva by měla být dodržena. Pokud není, můžete s ní k soudu – máte-li svědky, bude to jednodušší. Pokud ne, budete muset dohodu prokázat (nebyla-li karta nikdy použita za jiným účelem a PC používá jen ona, což lze dokázat, neměl by to být problém). Peníze na PC (včetně úroků z karty) jste jí v podstatě půjčila a nebude pro Vás problém přesvědčit soud, že nové PC, na které jste si musela půjčit, od Vás nedostala jako dárek.

Každopádně k sepsání žaloby doporočuji zajít za právníkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dandi

Nebudu tady řešit Váš vztah s kamarádkou jako to dělají jiní, ale pokusím se Vám pomoci. Pokud z dané platební karty byl placen počítač (u kterého je jasně prokazatelné, že je to právě ten počítač, který jste platila), pak máte na tento počítač právo a můžete jej po majitelce chtít. Prodat jste jí ho neprodala a ani nedarovala a s tím bych se obrátil na ní. Předpokládám, že stačí pouze „pohrozit“ právníkama a situace by se obrátila ve Váš prospěch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hornbach

Promiň, ale platební karty „na jméno“ jsou nepřenosné, nesmí je užívat cizí osoba. Jsi v pasti kamarádko, raději to doplať, než ti na dveře zaklepe exekutor, ona by totiž mohla být z malé housenky naráz ještě větší housenka 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Janča

Myslím si, že žádná rada, jak to po „kamarádce“ vymáhat, v tomhle případě není. Chybami se člověk učí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

nijak jelikož je karta na vás,nikde neuspějete,bohužel lidí jako vy je stále hodně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepee32

já bych jí za tohle asi zabil :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek