Mirek Vrbka

Jak se vyslovuje jméno KNEIFL?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu máte nastavenou výslovnost, klikněte na ikonu mikrofonu.

https://transla­te.google.cz/#cs/de/K­neifl

Pro zajímavost
Příjmení Kneifl, Knajfl pochází z německého obecného jména Kneif = knajp = obuvnický nůž.
D. Moldanová: Naše příjmení

Další odpovědi
da ny

To Vám nejlépe sdělí jeho nositel. ;)
Pan Weber je velmi dotčen, když je osloven jako „vébr“, oni jsou rodina „veberů“…

Kepler

Asi je to zpotvořenina německého původu (možná kneipe – hospoda), takže své jméno může nositel prezentovat jak chce, třeba „knájfl“. Jako jméno to neznám, možná příjmení.

annas

Ad da ny,

u jména, které jste uvedla, výslovnost záleží na rodinné tradici.

Horší než 1. pád, je oslovení 5. pádem – zde je víc možností. Samozřejmě správné není užití 1. pádu.

Tazatel neuvedl, zda jde o jméno v češtině, němčině, i když podle etymologie to vypadá na výslovnost – aj -.