Jak se vypočítá příjem pro platícího rodiče?

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak počítá soud výši poplatků pro platícího rodiče, když příjem mám př.20 tis čistého a z toho je 10 tisíc odměn. Odměny jsou přeci pohyblivá složka kterou nemusí dostat každý měsíc?
Budou se tedy počítat procenta jen z 10 tisíc které jsou každý měsíc jisté?

Nejlepší odpověď
standa

PLATÍCÍM rodičem máte nejspíš na mysli placení výživného?

Jaké POPLATKY, které má počítat soud, máte na mysli ?

Jaká PROCENTA, která se budou počítat jen z 10 tisíc, máte na mysli?

Zkusím předvídat, že otázka směřovala k výši vašich příjmů, podle kterých soud (kromě jiných parametrů) stanovuje výši výživného.

Soud obvykle požaduje, aby mu byly předloženy příjmy (obou rodičů) za poslední 3 roky, včetně všech odměn i jednorázových. Je nepochybné, že soud dokáže předložené částky, které jsou například po měsících, zprůměrovat do jednoho spravedlivého ´čísla´, ze kterého pak vychází pro stanovení výživného.

Je potom na jednotlivých stranách (žalobce, žalovaný), aby soudu předložil případné doplňující informace, které by upřesňovaly předložené částky měsíčních mezd.