Odpovedi18

Jak se ukončuje reklamace, která je posílána poštou?

Nikdo mi nedal vědět o stavu reklamace. Má mi přijít zásilka, která nejspíš bude z reklamace, ale nejsem si 100% jistý, protože mi nikdo nepsal, pouze mi přišlo číslo zásilky od české pošty.V den doručení už je po 30ti denní lhůtě. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Dochy

A co jako chceš po nás?
Ukončuje se zamítnutím, opravou, výměnou, nebo odstoupením od kupní smlouvy – stejně jako reklamace podaná osobně v provozovně. Konkrétní podmínky si zjisti u konkrétního obchodu. Co se lhůty týče, tak se myslím počítá od doby, kdy reklamaci převzal (či alespoň objektivně mohl převzít) prodávající)
https://www.co­i.cz/faq/c-jaka-je-lhuta-k-vyrizeni-reklamace-a-jak-se-pocita/
Pokud dobu překročili, měl jsi se po výsledku pídit ihned, nebo jim ihned poslat odstoupení od smlouvy. Pokud je reklamované zboží na cestě, připadá mi bezpředmětné něco řešit.