sunchAtor

Jak se učíte, aby jste si pamatovali co nejvíce?

Existuje způsob, jak si vše zapamatovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Abyste! Pročti si informace o druzích paměti → vyhledej svou šablonu. Někomu sedne mnemotechnika, jinému asociace, dalšímu faktografie, … Není otázkou co/jak/… se učit. Zdravá paměť eviduje daleko více, než k běžnému použití potřebujeme. Cílem učení by spíše mělo být vyhledání svého souborového formátu a vypracování programu, kterýžto vyhledané soubory dokáže otevřít a přehrát. Například já se absolutně nesnažím dohledávat informace v knihách, médiích, … Stačí mi to, na co každý den narazím. A dané informace dohledávám cvičením meditace (soustředění spojené s Tuvanským zpěvem), asociací, stresovými podněty, …

Další odpovědi
rrihamirek1

ja se radsi neucim

gecco

Dělám si zápisky a ty si pak čtu nahlas…
😉

lexx

na VŠ šlo o to naučit se na zkoušku, vysypat jak dávku ze sapíku a ihned zapomenout, uvolnit místo v paměti na další nepotřebné blbiny, stačí pak vědět kde informaci dohledat