Ametyst

Jak se srovnáte s tím, když neznalost zákona neomlouvá?

V legislativní smršti se těžko vyznají i odborníci, i proto jsou specializovaní na různé oblasti práva. Občan má asi znát všechno, když prý neznalost neomlouvá.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, to je pravda. Když do něčeho takového spadneš, tak máš zkrátka smůlu. Ve
většině případů je toto vyřešeno pokutou.

Další odpovědi
orwell

Blbě, ale musím, neb slovy Andora Šándora je planeta Země kruté místo k žití.

paul1

K tomu přistupuje skutečnost, že hodně zákonů se průběžně mění tak často, že i zkušení právníci mají problém se v zákonech orientovat.

aliendrone

Blbě, jako ostatně KAŽDÝ normální člověk. Neustále novelizace, dodatečné vyhlášky a především ZVĚRSTVO zvané „fikce doručení“. Pro neznalé, kteří doposud měli ŠTĚSTÍ a nesetkali se s tím (je to otázka času, než na ně dojde) jde o to, že když vám úřad pošle dopis a pošťačka ho nedoručí a ani se neobtěžuje vypsat a hodit do schránky lístek o uložení na poště (tudíž o něm nemáte ANI PÁRU, jak také, že jo), je dopis považován za DORUČENÝ! 😮 😕

A pak najednou zničeho nic obstavené účty, exekuce, fízlové vás odvedou v klepetech atd. atd. TAKOVOU ZHOVADILOST nevymysleli ani bolševici! Na to se zmůže JEN PRAŠIVÁ DEM(ENT)OKRACIE. Všem se chce z toho zvracet, jen Pepa25 jistě jásá a tleská spolu s mršinou zcepenělého Vašíka CHROCHTY CHROCHT pašíka. 😮

Disraeli

https://www.rok­vobci.cz/zpra­vy-redaktoru/deta­il/744-neznalost-zakona-neomlouva-sku/

https://www.prav­niprostor.cz/ju­dikatura/ostat­ni/ustavni-soud-zrusil-zasadu-neznalost-prava-neomlouva

http://lexperan­to.cz/zasady/nez­nalost-zakona-neomlouva

zjentek

Zatím nevím. Možná, snad, doufám, jestli toho jednou bude na jednu hlavu opravdu „už příliš“, že Deagle .50 zase vše srovná.

elkon

Snadno, pokud něco nevím, tak se zeptám.

Filip84

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: To je ještě dobrý, že „ignorantia legis neminem excusat“, to je ještě ok. 😅

Ona i „ignorantia iuris neminem excusat“. Takže, když něco špatně vyložíš, protože jsi laik, špatně pochopíš: dobře Ti tak! 👌😎😅😅😅

Srovnal jsem se s tím, prostě a jednoduše, tak, že jsem se to právo naučil. Je to exaktní věda, je to možné. 🤷‍♀️
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

aliendrone

Filip84>>> Jakkoliv právo NENÍ ani náhodou EXAKTNÍ věda, tak neshledávám důvod k nahlášení. Já příspěvku rozumím (se domnívám). NJN, uvidíme co admin. 😐

aliendrone

elkon>>> A JAK ČASTO se ptáš všech institucí, jestli ti náhodou „něco nechtějí“ (kdyby pošta „selhala“)? A stačí ti na to 30 NEBO 50 HODIN DENNĚ? 😉 🙂