dust8

Jak se správně po vyčištění větráku od prachu v notebooku, pak u větráku promazávají ložiska?

Jak to děláte vy? Nebo je to zbytečné? Případně co používáte a kolik tam toho dáváte atp. Díky předem za tipy, rady.

Předpokládám, že s namazanými ložisky se pak větrák nezakousává a jede jako másle. Také se sníží určité frekvence bzučení, vrzání, skřípání a dalších zvukových anomálií.

Odpovědi
dubraro

Odkryješ ložisko, které bývá přelepené samolepkou. Dáš tam kapku jemného oleje a zase přelepíš.

Dochy

Bacha, jak které ložisko. Ty větrákové dost často olejem definitivně odděláš. Obvykle se větráky jen čistí od prachu a když začíná dřít, je nutné koupit nový větrák… Ale klidně to zkus, vlastně už tím nic neztratíš.