9 řemesel

Jak se správně napíše slovensky „ceník“?

ceník , tj. souhrnné údale o cenách.Ne o cenných věcech.Dnes jsem již 2× na sk webech našel „cenník“.Dokonce i na webu který nabízí(!!!!) překlady www stránek.( http://e-preklad.sk/kon­takt.html ) Tk jak to tedy je ??
Doplňuji:
Džuls díky.Kaká shoda,že v jednu chvíli jsme napsali oba o stejné věci.Tedy ten „cenník“ ! Tak ještě jednou díky.PS: ale co ti, kteří tam mají jen jedno „n“ ??

Nejlepší odpověď
Džuls

Určite ,,cenník"

Džuls

Tí, čo tam majú len jedno, tak to majú určite chybne… 🙂 Študujem slovenský jazyk a literatúru, som slovenka, a aj v Pravidlách slovenského pravopisu sú dve ,,n", nájdeš to aj v slovách: ,,cenný", ,,cenníkový",…,,cen­nosť"… 🙂

hanulka11

Tak to je fakt zajímavá náhoda.A je to vyřešené.

led

Nie je to náhoda. Obive naše reči majú predsa rovnaký základ.

Džuls

Led, máš pravdu 🙂 Akurát , že Slováci rozumejú viac Čechom, ako opačne… Toť môj názor.