fanynek

Jak se smažou z notebooku všechny moje data? Chci ho prodat na díly a už nechce naskočit.

Nejlepší odpověď
Quimby

Disk můžeš také zformátovat, to také smaže veškerá data.
To co radí ptáč je akorát tak na zničení disku, ale data to z něj většinou nesmaže.

Další odpovědi
arygnoc

bola tu otázka o mazaní dat – data sa z disku nezmažú! (ani formátovaním).

pokiaľ máte citlivé dáta, najideálnejšie je disk nepredávať a zničiť ho.

pokiaľ ste bežný užívateľ, formátovanie by stačilo, i keď riskujete, že nový (znalý) majiteľ disku sa k nim relatívne ľahko dostane.

😉

gecco

Vyndej disk a připoj je do jiného počítače – a tam data vymaž…
A nebo disk vyndej – a neprodávej, to je ještě jistější…
😉

ptáč

Přiložením silného magnetu, např. z reproduktoru těsně k harddisku. Magnetický záznam odejde. Doplňuji, díky Quentoši, to jsem nevěděl. Hned jsem se o tom přesvědčil. http://techne­t.idnes.cz/ra­dime-jak-dokonale-smazat-data-v-pocitaci-nezustane-zadna-stopa-p86-/software.aspx?c=A070628­_161558_softwa­re_vse

lexx

prodat i s diskem, nový majitel cizí data nepotřebuje a odstraní si sám, jsme moc jemnocitní a podělaní z takové banality

ptáč

Safra, Quimby nebo Quentoš, často čtu zbrkle, omlouvám se.