Facebook radí

Jak se rozmnožují pavoukovci?

Zajímalo by nás, jakým způsobem dochází u pavoukovců k rozmnožování. Věděl by někdo?

Nejlepší odpověď
blesk26

Pavoukovci jsou vždy odděleného pohlaví. Pohlavní ústrojí je podobné jako u korýšů. U pavouků dochází ke zvláštnímu způsobu páření: mají zvláštní inseminační ústroj, který má uvnitř velkou ampulku s otvorem ven. Před kopulací ji samec naplní chámovými buňkami ze svého pohlavního vývodu a přenáší je do chámové schránky samice. Dravé samice po kopulaci výrazně menšího samečka zpravidla sežerou. Pavoučí samice poté tvoří pro svá vajíčka kokon. Běžně se poté o svá mláďata starají.