Avatar uživatele
Jíta141

Jak se říká typu řeči, když někdo promlouvá sám k sobě?

Dostala jsem otázku jak se říká typu řeči, když někdo promlouvá sám k sobě… Já nejdříve myslela, že je to metafora, ale pak mi došlo, že je to nesmysl… :D Nevíte někdo jak se tomu říká???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3857 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Užívá se v literatuře – vnitřní monolog (vyjadřuje vlastní myšlenky)
.
Případně monolog = samomluva, postava mluví sama k sobě, také vystupování jedné postavy. – užívá se v dramatu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Samomluva.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klob1

Nebojsakecání,když se bojí,tak si povídá,aby to strašidlo si myslelo,že není sám a je ještě s někým.
Nebo jestli třeba kvůli tomu ,aby šéf si říkal,jak je ten člověk pracovitý,že je ho stále moc slyšet, jak povídá.To už bylo doopravdy,že jeden pracovník a nikde nikdo,tak něco plácal a dělal rámus avšichni si mysleli,jak moc pracuje a on se při tom tam pěkně ulejval..A také nežli na to přišli,tak měl pěkný plat a ostatní ne.. Jistě, jak řekli už tu..Tak nebudu opakovat,když tvá otázka je zodpovězená..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
wenda6

Asi samomluva ne? :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Já osobně si myslím, že v mysli každého člověka je takzvaný bůh. (dobrý hlas), který radí, chrání a pomáhá. Mě se stává často, že když přemýšlím nad něčím, tak si občas řeknu, že by to bylo správné, ale pak se zachovám třeba jinak 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek