Zvědavý

Jak se říká stylu v odkazu níže – sako + košile, když se límec košile nosí přes sako??

https://img.bles­k.cz/img/1/nor­mal620/988733_a­lexandr-vondra.jpg

Má-li to nějaký specifický název. Když se límec košile nosí přes sako.

Odpovědi
marci1

Říká se tomu nevkus. Je to retro „móda“ 70. let. 🙂
http://muzny.cz/li­mec-kosile-patri-do-saka/

anonym

dnes je vkus montérky

Mc Merkurion

…za nás se tomu na vojně říkala „rozhalenka“…

isteron

Boli to rozhalenky. V 60. – 80. r. minulého storočia. Používalo sa to najmä v lete, nebolo treba nosiť kravaty. Aj košele boli na to usporiadané, široké goliere, najmä s krátkymi rukávmi.
Marci, ty si žena ? To boli dobré časy, neznášam kravaty a tesné goliere !

led

Tento štýl sa zaviedla v 20-tych rokoch minulého storočia mladá povojnová generácia ako takzvaný „ležérny štýl“, na protest proti vtedajšim spoločenským zvyklostiam, muž musí mať vždy kravatu, alebo motýlik, ak nie je v uniforme…
mal korene v USA, ale aj v zmene štýlu obliekania „NEP mládeže“ v Sovietskom Rusku.
V časoch po 2.svetovej vojne podľa tohto štýlu poznali vo svete turistov socialistického tábora.
Podobný priestupok proti etikete boli napríklad ponožky v sandáloch. :)
Tieto štýly obliekania by sme mohli prirovnať k „Dandy“ štýlu