Jak se říká hnědovláskám? Zrzky jsou rusovlásky, černovlásky jsou brunety a blondýny prostě blondýny.

Jak se správně říká hnědovláskám? Rusovlásky jsou zrzky, brunety jsou černovlásky a blondýny prostě blondýny. Ale kam zařadit klasické hnědovlásky??

Nejlepší odpověď
anonym

Původní význam slova brunet/a byl hnědovlasý/á…
Teprve posléze se rozšířil i na černovlasé.
Takže i hnědovlásky jsou „brunety“.
😉
A blondýny jsou plavovlásky.

Další odpovědi
quentos

zbývá doplnit, že slovo pochází z francouzského „brun(e)“ – hnědý/á. Což potvrzuje mowlovu odpověď

marci1

Bruneta je obecně žena s tmavšími vlasy. Možná by to mohla být spíše žena s hnědými vlasy a černovláska s černými vlasy.
http://www.jen­zeny.cz/sex-vztahy/zeny-ovlivnuje-barva-vlasu-jejich-osobnost-1487.html

Alesh

a plnoštíhlý jsou tlusťošky 🙂

petra15

Hnedovlásky jsou brunety a cernovlásky k nim nepatrí.

krftwrk

Hnedovlasky jsou Light-Brunetty…