Odpovedi18

Jak se řeší náhrada škody, když soud potvrdil trest pro obviněného?

--- Poškozený se odkazuje se zbytky svých nároků na náhradu škody na řízení ve věcech občanskoprávních.
Mám si najít nějákého advokáta a seznámit ho s tím a on to po něm bude vymáhat, nebo jak to je?

Odpovědi
xiperio

Ano. Advokát Vám poradí jak dále postupovat. Můžete i sám ale nevím jakou škodu budete vymáhat. Jsou škody, materiální a pak i duševního charakteru.

Drap

Občanskoprávní soud a ten nějak rozhodne.

L.G.

Kdyby to bylo s pravomocným přiznáním škody v trestním řízení, tak to má trošku jinčí šmrnc, takhle Vás čeká s prominutím „jeba*ka“ v rámci soukromopravního sporu, kterej taky může trvat hodně dlouho a s negativním výsledkem, 4% musíte složit ve prospěch soudního poplatku z výše peněžní škody, kterou považujete za škodu uznat, no zkrátka když by to nedopadlo, prohnete se a tratíte na svém vlastním majetku, který se krom zamyšleného zvýšení sníží na vlastních nákladech, soudním poplatku a ještě třeba i nákladů strany žalované. Pokud vyhrajete, pořád není vyhráno v případě, že žalovaný zchudne dřív než dojde na výkon rozhodnutí, tzn.si nejdřív zkuste posoudit advokátem jaké jsou vyhlídky takového sporu a nevěřte podezřele optimistickým prognózám.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.