briketka10

Jak se řekne lidem, kteří přijdou po nás, když před námi byli předci ?? Děkuji ..

Nejlepší odpověď
Drap

Potomci, nebo také budoucí generace

Další odpovědi
annas

Potomek – příbuzný následující v přímé linii (dítě, vnuk atd.),, potomstvo – potomci jako cerlek., člen pozdější generace.,
.
U panovnického rodu je to následník , pretendent.

led

generačně:
Potomcij sou vždy ti,co následují po svých předcích.
Předci jsou vždy ti, co jsou před svými potomky.

Tatáž generace může být současně ipotomky(svých předků) i předci (svých potomků) i vrstevníky (svých současníků), nemusí vždy jít o příbuzných

Doplňuji:
dále v diskusi:

Alesh

hehe, zadci, ne? 🙂

Tak že by potomci? A někdy to jsou zároveň i pitomci. 😉

led

prečo nemusia byť príbuzní:
Hovoríme si Slovania, ale nasi predkovia môžu byť aj Kelti, či iné kmene, ktoré žili na tomto území pred Slovanmi, po príchode Slovanov sa asimilovali do slovanských kmeňov, národov.
Ale čo keď tu máme Čecha, príbuzného (potomka) slávnej Lucy:
„Roku 1974 na medzinárodnej výprave sa našlo 52 úlomkov kostí – 40 % kostry predchodcu človeka, čo je najkompletnejším exemplárom australopitheca, nazvanom Lucy. Lucy žila pred 3 mil. rokov v pralesoch na brehu rieky Awaš v Etiópii. Mala asi 1,10 m ( približne postava 6-ročného dieťaťa ) s hmotnosťou 30 kg. Objem mozgu 340 cm3 sa dá porovnať s mozgom dospelého šimpanza. Štúdium dokazuje, že Lucy kráčala vzpriamene na dvoch nohách a pravdepodobne liezla aj na stromy.“
http://refera­ty.atlas.sk/vse­obecne-humanitne/deje­pis/2318/?prin­t=1
Ale Lucy mala tiež svojho predka, aj keď určite nie príbuzného a práve tam, kde žila aj ona v Etiopii
Prababku praľudí Lucy prekonala ešte staršia Ardi
http://vat.prav­da.sk/clovek/cla­nok/14625-prababku-praludi-lucy-prekonala-este-starsia-ardi/

briketka10

no jó já blbá a tak mi to vrtalo
v hlavě, že ani na Googlu jsem
to nenašla :))

petra15

no tak na to, ze más maturitu to jeste ujde…:-)
ale musím se priznat, ze ta otázka byla polozena tak sugestivne, ze jsem na to(v tom momentu) taky neprisla:)

briketka10

petro

no viď žejo ? já z toho byla úplně zpocená :))
a je jedno, že mám maturitu, nebo né ??

led

Lucy a Ardi z Etiopie ešte negooglovali… :)