ivosek2

Jak se řekne anglicky Žákovská knížka?

bookmarks?

Nejlepší odpověď
quentos

bohužel nijak, protože nic takového nemají.
S odkazy na Translator se jděte vycpat, tazatel správně tušil, že jsou v tomto případě (jako i v mnoha jiných případech) houby platné.

Doplňuji:
Lulu1: to mě sice napadlo taky, ale pořád to bude „umělý překlad“ něčeho, co v anglofonních zemích prostě neexistuje, takže si pod tím nic nepředstaví.

Další odpovědi
KatkatkaW

že nic takového v angličtině není, to je možné, ale naši učitelé vždy říkali student's book.

Lulu1

Napadá mě pupil's record book