EMELOUN

Jak se přestat bát pavouků?

Je mi 12 a mám hroznou hrůzu z pavouků. Chci se toho zbavit protože jsem skaut a miluju campování jenže tam jsou pavouci. Mohl by mi někdo poradit jak se hrůzy zbavit?

Nejlepší odpověď
Drap

Pořídit si nějakého většího pavouka a chovat ho doma v teráriu. Při pravidelném kontaktu tě strach časem přejde.

Další odpovědi
Kelt

Podívej se na filmy Arachnofobia a jiné, kde vystupují velcí pavouci. Je to sice horor, ale podle nich to má být komedie. No když pavouci kousnou lidi a ti umírají, tak to moc sranda není. Ale tady neuvidíš tarantuli, tak se nemusíš bát. Jedovatí pavouci u nás nežijí. Můžeš si o nich něco nastudovat. A pak nebudeš říkat Utečte, je tam pavouk křižák ale Araneus diadematus.

DoTazatel

Strachu se vždycky zbavíš tak, že se mu postavíš (a uděláš to čehi se bojíš — nebo se tomu budeš často vystavovat).
Strach je jen v hlavě a je to stagnace racionálního uvažování.