MonkeyKing

Jak se postupuje při sklizni obilí?

Kdy se vůbec obilí sklízí a jak se sklízí RUČNĚ?

Nejlepší odpověď
Drap

Sklízí se až je zralé. Ručně se sklízí kosou s pavoukem. Po posekání se sváže do snopů. Ze snopů se postaví panák a nechá se obilí doschnout. Potom se sváží na mlat. Pokud nechceme použít mlátičku, lze obilí vymlátit cepem. Toť vše.

Další odpovědi
dudu

Egypťané obilí sklízeli po ukončení mléčné zralosti bronzovými srpy. Pak snopy rozprostřeli na pevný podklad a po klasech vodili domácí dobytek. Uvolněné zrní poté ve větru vyčistili od plev. Ač o tom asi nemáš tušení, Egypt byl svého času obilnicí Římské říše a i zde každý našinec /zdá se na rozdíl od tebe/ měl ještě nedávno ponětí o základech pěstování zemědělských plodin.