Roseinka

Jak se počítá podpora v nezaměstnanosti z čisté mzdy, když jsem byla v další práci jen 4 dny?

Prosím nevíte, jak se počítá podpora v nezaměstnanosti, když jsem byla v práci jen 4 dny a předtím jsem dva měsíce na pracáku odebírala 2 měsíce podporu (protože jsem předtím déle jaka rok pracovala). Na úřadu mi řekli, že nárok na podporu mám po zbylou nevyčerpanou dobu (tj. tři měsíce) a že se to spočítá už jen z té práce, kde jsem byla 4 dny. Já ale myslela, že se počítá průměrný výdělek za posledních 6 nebo 12 měsíců celkově. Nespočítaj mi tedy jen čistý průměr za ty 4 dny? To by přece nedávalo smysl a dělalo to jen pár stovek, ne? Prosím o radu. Sice se to za měsíc dozvím z rozhodnutí, ale ráda bych byla informovaná, jak to chodí. Děkuji.

Odpovědi
Nicozjb

zákon říká neodpracoval li zaměstnanec v rozhodném období 22
dnů, je třeba zjistit
pravděpodobný
výdělek. to znamená že vám vynásobí odpracované dny .