erevin

Jak se platí poštovné?

Objednávám si zboží z e-shopu a chci platit přes účet, ale nevím, jestli se přes něj platí jen zboží nebo i poštovné. Nebo jestli se poštovné platí až když si budu chtít zboží vyzvednout na poště. Děkuji.

Nejlepší odpověď
martuti

firma Vám to vždy naúčtuje předem i s poštovným. jinak já osobně radši platím dobírkou, i když je to o pár korun dražší. jen u dobře zavedených e-shopů platím předem.

Další odpovědi
anonym

Poštovné se – obvykle, platí spolu s cenou zboží (tedy za zásilku jako celek) – a je jedno, zda je platba předem nebo na dobírku.
A e-shop každopádně musí před uzavřením objednávky poštovné a způsob platby upřesnit, je to součástí objednávky.

bolak

Je to takhle, ty jako zákazník si to zboží nemusíš převzít, a dopravce nemůže vozit balíky tam a zpátky zadarmo, proto je dopravce domluvenej s obchodem a ten mu za převzatý balíky platí, takže i když ty to nepřebereš, dopravce si to účtuje a obchod musí dopravu tý zásilky zaplatit. Proto je dopravný součástí faktury.