zjentek

Jak se oficiálně stát soukromým hledačem pokladů?

Která ze živností to umožňuje? Aby vše bylo legální, jako živnostník.

(Chci se jen tak toulat a hledat si rozličné poklady všude tam, kde můžu. Můžu mít i minohledačku… detektor pokladů.)

Odpovědi
Ametyst

Nejspíš to bude blízko mineralogie nebo jeskyňářství?

ivzez

Seznam živností najdete v příloze živnostenského zákona.
Neznám jej zpaměti, ale myslím, že hledač pokladů není živnost.
Stejně by Vás hledání pokladů neuživilo.

agentpv

Tím se neužívíte. Dnes je 85% pokladů vybraných. Měl jste začít kolem někdy roku 1995.

Já chodím od roku 2006, ztracené mobily a klíče hledám za víno, slivovici… staré věci dám zdarma, no někdy prodám v muzeu, či vyměním za brigádu u archeologů …

Edison

Ametyste, ani jedno není živností. Obávím se, že na hledání pokladů živnost asi neexistuje.