autacek

Jak se odborně nazývá „závislost“ chodit se dívat na vystavené cizí nebožtíky?

Odpovědi
Cenobita

Nějaká forma nekrofilního voayerismu.

spolubydlící

asi nekrofílie

autacek

u nekrofilie by muselo jít (patrně) o sexuální podtext, ten ale tady nepředpokládám

Cenobita

Sexuální podtext to mít může a neznamená to že musí s mrtvolami spát. I vzrušení nad mrtvolami může být nekrofilie a o samotné erekci tu ani nemluvím.

Roman71

Nemusí jít nutně o sexuální pohnutky. Takto „postižený“ člověk může pociťovat jakousi intenzivní přitažlivost k mrtvým lidem a vyhledávat kontak s mrtvými těly atd.