dust8

Jak se nazývá běžně krájená šunka v sekcích obchodů, která má prokazatelně více než 90 % masa?

Kupoval jsem až do teď ty balené např. oblíbená byla ta s deklarovanými 92% masa – píšou – šunka nejvyšší jakosti. ;) Bohužel už mě začíná štvát jak každý nákup na pár dní leze blízko k pětistovce a někdy i přes ni. Koupím třeba dvě balení té šunky. Jedno stojí téměř 30 Kč a jen 80 gramů! Při dvou baleních mám 60 Kč jen za šunku! Krájená by byla jistě levnější i když asi méně trvanlivá?
Často mě také odpuzují fronty u sekce a masem. Vím, že se tam snaží a mají rukavice a dělají jak rychle to je jen možné, ale čas jsou peníze? Mno asi budu muset prostě počkat?

Kolik teda stojí např. cca 20 deka krájené šunky s cca 90 % masa?

Nejlepší odpověď
marci1

Název: šunka nejvyšší jakosti
vyrobená z: vepřová kýta celosvalová
Nepřipouští se použití barviv, vlákniny (např. rostlinné gumy), škrobu, rostlinných a jiných živočišných bílkovin
Obsah čistých svalových bílkovin: min. 16 %
https://www.bez­pecnostpotravin­.cz/az/termin/76643­.aspx
U nás se krájená šunka nejvyšší jakosti prodává za cca 20 Kč/100 gramů a výše.
🙂

Další odpovědi
annas

Nazývají se různě, záleží na tom, který výrobce je do prodejny dodává. Liší se i podle marketů. Není to jednoznačné.

Když kupuji šunku, řeknu prodavačce – s nejvyšším obsahem masa. Šunka Zvonařka,, Farmářská šunka, Šunka nejvyšší jakosti atd. Ještě záleží na tom, zda je bez dalších éček. Někdy kupuji dětskou šunku.

Uzeniny jím minimálně, připadají mně přesolené.

Cena kvalitní šunky bez lepku je zpravidla kolem 30 Kč.. Jinak průmě s éčky 20 – 25 Kč někdy 90, jindy 80 % masa.

Váhalova farmářská šunka s 92 % masa stoj u nás momentálně Kč 25 za 100 g. Jinak je to opravdu všude jinak.

Roppel

Dneska je to na každým rohu nějaký lhář a podvodník (zřejmě základní rysy české povahy). Na obal si napíšou 92 %, přitom ta šunka neviděla maso ani z rychlíku. Proč jsou v supermarketech fronty ? Protože lidi koupí všechno, co je levné a na kvalitu se tolik nehledí. Hlavně, že to pěkně vypadá a voní. Chápu, že někteří počítají každou korunu, ale na potravinách šetří i ti, kteří by šetřit nemuseli. A zrovna na jídle by se šetřit nemělo. Kdo chce mít záruku kvality, nechoďte do marketů, ale raději kupujte uzeniny od soukromých řezníků. Ale všeho s mírou, maso má sice důležitou výživovou hodnotu, ale nesmí se to přehánět.