JájsemRaibek

Jak se nazývá osoba na invalidním vozíku, jež se nachází na chodníku nebo na přechodu pro chodce?

Je to jasný, ale jak se nazývá osoba, která se v uvedených místech pohybuje na invalidním vozíku?

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomila jsem si až později podle kategorie, že se ptáte zřejmě na účastníka silničního provozu.

"Chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně.

Řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj; řidičem je i jezdec na zvířeti.

Nemotorové vozidlo je vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo; jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka."
atd.
http://www.e-auto.cz/ostatni/kdo-je-jeste-povazovan-za-chodce-a-kdo-jiz-za-ridice-nemotoroveho-vozidla-co-bruslari.htm

Další odpovědi
Drap

Invalida, nebo invalida na vozíku. Jiný název neni

autacek

Chodec?

zvonisek

Tato osoba se nazývá invalida nebo ohybove postiženy člověk