Školníšprtka

Jak se naučit fotit? Jak začít s focením?

Děkuji moc za tipy či rady 😉.

Nejlepší odpověď
Tabea

Cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak, cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak,
cvak, cvak, cvaky, cvak, cvaky, cvaky, cvak.

Další odpovědi
elkon

Pročti si nějakou literaturu, případně se podívej na odborné weby. Třeba tohle.https://di­gineff.cz/

led

Jestvuje fotenie prirodzené, fotenie umelecké, fotenie dokumentárne, fotenie intuitívne, fotenie pocitové, fotenie len stáčaním spúšte (najčastejšie).
V prvom rade sa nauč vidieť obraz v ohraničenom priestore.
Literatúry je strááášne veľa, ale pozeraj si aj fotografie na stránkach, v médiách a rozmýšľaj nielen o technickej stránke záberu, ale aj o pocite, ktorý ti daný výjav dáva.
Pre začiatok, skús si pomocou ukazovákov a palcov vytvoriť rám videného obrazu, to je to, čo vidí fotoaparát. Možno si videla niekde v dokumentoch, ako si kameraman, alebo režisér prstami rámuje záber.
Všímaj si hru svetla a tieňa. Nie je dôležitý drahý, moderný automat fotoaparát, ale aj camera obscura https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Camera_obscu­ra , či starý Pionýr za šialene vysokú cenu až 50.-Kčs https://www.ces­kefotoaparaty-flexaret.cz/do­mains/ceskefo­toaparaty-flexaret.cz/wp-content/upload­s/2018/08/Pion%C3%BDr-II-3-2.jpg , dokážu podať výjav tak, že od fotografie neodídeš.

Pre zaujímavosť pozri si zaujímavé fotografie starej školy jedného z užívateľov, neprofesionálneho fotografa mosoja https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/8709 Ale zjavne budeš musieť veľmi listovať, alebo mu napíš a požiadaj o pomoc.

dubraro

Rozmyslet si, co vlastně chceš fotit a pak to zkusit a podívat se na výsledky. Fotoaparát i zobrazení snímků pravděpodobně již máš v mobilu. Když budeš s výsledky spokojená, bude čas jednak se zabývat teorií – osvětlení, volba motivu, výřez, expozice, funkce clony a závěrky, různé druhy objektivů… jednak se poohlédnout po skutečném fotoaparátu.

Midoc

Začít můžeš fotit třeba hned. Dnes fotí digitální fotoaparáty skoro samy.
Pokud budeš vytvářet třeba nějaké lepší fotografie, budeš se to muset
učit. Navštívit třeba nějaký fotokroužek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pastorna

Kdo má telent, naučí se sám, kdo ne, ten by měl na kurz. Já nejsem ani tak fanoušek focení jako pěkných fotek. Přivedl mě k tomu náš svatební fotograf, který nám ukázal, že svatební fotky fakt nemusí být klišé. Dokonce jsme si nechali udělat i fotoknihu > https://tomgre­iner.cz/fotok­nizka-a-fotobox/ 🙂