Avatar uživatele
franku

Jak se míchá betonový potěr?Poměr mezi cementem a štěrkopískem.Dě­kuji.

Doplňuji:
Vím,že se dá koupit hotový.Já potřebuji vědět poměr při pokládce potěru na beton.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, kavac před 3912 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

V podstatě je to mastnější beton. Poměr minimálně 1:3, písek prosátý přes 4 mm síto. Tak jsem dělal podlahy v garáži a ve sklepě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Podle účelu použití vyber hotovou směs a máš po starostech s dodržováním potřebných poměrů, což je v domácí výrobě problém, zvláště, když potřebuješ navazovat jednotlivé části jak v prostoru, tak v čase.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rigormortis

S tím poměrem je to trošku složitější…nedávno jsem betonoval ve sklepě podlahu…podklad trošku písku a potom jíl…všechno v rovině (tedy to jsem si myslel, ale to je fuk).
Nastříhal jsem si karisítě a svařil dohromady…pod ně jsem hodil kousky cihel (aby byly sítě asi 3 cm nad zemí).
Betonovou mazaninu jsem míchal 1:4 (objemový poměr cement: kamenina 0 až 4mm).
vrstva betonu od 7 do 11cm (vyspádováno).
Jediné co jsem se dočetl ohledně poměrů je to, že má být na kubík betonu půl tuny cementu, zbytek je voda a písek.
Už mi krásně ztuhl…sice jsem neměl hladítko a dělal jsem to kelňou (jde to hodně poznat), ale účel to splní.
Posléze ještě uvažuju že bych to i přelakoval, ale bojím se v zimě sněhu na podrážkách (bylo by to jak na ledě) a mám tu místnost na dřevo…takže by to mohl být instant kill (IK).
Potěr na beton nevím, ale zkus se podívat v obchodě co je napsáno na pytli s potěrem a jednoduše to okopíruj.
Ohledně problematiky s betonováním, betonářské minimum:
http://www.ji­rikovovideni.e­u/stavba/view­.php?nazevclan­ku=betonarske-minimum&cislo­clanku=2010120001

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

odborná stránka..
http://www.mct­.cz/PDF/V%C3%BDro­ba%20betonu.pdf

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Na základní betonovou mazaninu se nasype slabá vrstva práškového cementu a ocelovým hladítkem se zahladí. Čímž se docílí zpevnění povrchové vrstvy.

před 3896 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek