franku

Jak se míchá betonový potěr?Poměr mezi cementem a štěrkopískem.Dě­kuji.

Doplňuji:
Vím,že se dá koupit hotový.Já potřebuji vědět poměr při pokládce potěru na beton.

Nejlepší odpověď
Hlada

V podstatě je to mastnější beton. Poměr minimálně 1:3, písek prosátý přes 4 mm síto. Tak jsem dělal podlahy v garáži a ve sklepě.

Další odpovědi
Děda Louda

Podle účelu použití vyber hotovou směs a máš po starostech s dodržováním potřebných poměrů, což je v domácí výrobě problém, zvláště, když potřebuješ navazovat jednotlivé části jak v prostoru, tak v čase.

rigormortis

S tím poměrem je to trošku složitější…nedávno jsem betonoval ve sklepě podlahu…podklad trošku písku a potom jíl…všechno v rovině (tedy to jsem si myslel, ale to je fuk).
Nastříhal jsem si karisítě a svařil dohromady…pod ně jsem hodil kousky cihel (aby byly sítě asi 3 cm nad zemí).
Betonovou mazaninu jsem míchal 1:4 (objemový poměr cement: kamenina 0 až 4mm).
vrstva betonu od 7 do 11cm (vyspádováno).
Jediné co jsem se dočetl ohledně poměrů je to, že má být na kubík betonu půl tuny cementu, zbytek je voda a písek.
Už mi krásně ztuhl…sice jsem neměl hladítko a dělal jsem to kelňou (jde to hodně poznat), ale účel to splní.
Posléze ještě uvažuju že bych to i přelakoval, ale bojím se v zimě sněhu na podrážkách (bylo by to jak na ledě) a mám tu místnost na dřevo…takže by to mohl být instant kill (IK).
Potěr na beton nevím, ale zkus se podívat v obchodě co je napsáno na pytli s potěrem a jednoduše to okopíruj.
Ohledně problematiky s betonováním, betonářské minimum:
http://www.ji­rikovovideni.e­u/stavba/view­.php?nazevclan­ku=betonarske-minimum&cislo­clanku=2010120001

cukrar

odborná stránka..
http://www.mct­.cz/PDF/V%C3%BDro­ba%20betonu.pdf

elektrikář

Na základní betonovou mazaninu se nasype slabá vrstva práškového cementu a ocelovým hladítkem se zahladí. Čímž se docílí zpevnění povrchové vrstvy.