zjentek

Jak se dostat do síťové administrace routeru (jež je nastaven jako wifi AP) malého, lokálního poskytovatele internetu?

Zkoušel jsem klasiku přes http://10.0.0.138/, ale tudy cesta nevede. );
_____________­__________

Ad Autacek → tak jsem tam.

Přes příkazový řádek… díky za diskuzi! (; ((;

Nejlepší odpověď
autacek

Když se ptáš " klasicky takhle", tak tudy cesta opravdu nevede. Dokonce bych řekl, že i při znalosti správné adresy to bez přihlašovacího jména a hesla nepůjde ani zkušenějším hackerům.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Autacek→ potřebuji restartovat APéčko „softwarově“, bo se k anténě fyzicky nedostanu. Jméno a heslo očivišče MÁM – jsem teď na tý síti přihlášen no a Broadband Router na adr., kterou uvádím, mně hlásí jednoduše nedostupnost, tož asi tak, no.

autacek

Nejdřív si zjistit na které adrese je to AP, často to bývá na první adrese lokálního rozsahu IP adres (xxx.xxx.xxx.1), případně kdekoli jinde.., to jde prohledat i mobilem, pak se tam přihlaš a restartuj. Ovšem pokud je AP ve stavu že se k němu dá přihlásit, většinou je restart houby platný. Co k tomu vypnout přívod proudu, to funguje pro restart nejjistěji.

zjentek

Vidíš, proud… to mě netrklo. (;

zjentek

Necháputo. Co mám prohledat? Jak? Mám znát nějaký seznam adres?

Lokální rozsah IP adres? To je pro mě španělské ves.

zjentek

…Ale i tak dík za odpověď, bo každá odpověď dobrá, znáš to…

autacek

Mimo to IP adresu APčka můžeš též najít jako adresu default gateway, ovšem i to nemusí být vždy pravidlem (ve win zadat příkaz cmd a následně ipconfig).

zjentek

BINGO! (; (; (;